צבא מעורב - תגובה

1858526 790

מאת: אברהם

קראתי את המאמר 'מעורב בפקודה' שהתפרסם לפני שבועיים, וכמו כל מי שיראת שמים נגעה ללבו – התחלחלתי. אף על פי שעדיין איננו יודעים באיזה היקף תבוא לידי ביטוי מעשי פקודה זו, דבר אחד ברור: משמעותה של פקודה זו, שתביא להחלשת הצבא, הוא דם! דם יהודי שיישפך.

כשקוראים על פקודה כה מזעזעת ישר מתחילות להתנופף באוויר אצבעות מאשימות לכל עבר: התקשורת השמאלנית, מערכת המשפט המעוותת, האקדמיה הפלורליסטית וכן הלאה.

אבל כאן אני רוצה להציג אמירה קצת אחרת, והיא: 'רבותיי, נרדמנו במשמרת!'

כן, כן, אנחנו, הציבור הדתי-לאומי שלנו. לא נתנו את דעתנו לכך שהאויב הולך מאחורי הגב שלנו וכובש שטחים מארצנו, שופך את דמנו ומקלקל כל חלקת ערכים טובה שיש בנו כעם!

מהרסים ומחריבים בדמות רפורמים ותנועות שמאל מצליחים לעשות במוסדות הלאומיים שלנו כחומר ביד היוצר מפני שחסרה לנו עמדה ברורה של אמת – של תורת אמת שתשקף לעם שלנו באופן חד וחלק את השקר הזורם בעורקי התנועות הללו. חסר לנו מעט האור שידחה הרבה חושך. העם שלנו לא ניזון מספיק מהערכים שיש לתורה שלנו למלא אותו בהם, לא מפני שהוא לא צמא לכך אלא כי הוא אינו מודע לקיומם של ערכים אלו. ואולי בכלל אנחנו איננו מודעים מספיק לקיומם?

רבותיי, הגיע הזמן להכיר במאבק התרבותי האימתני שמתנהל כאן ולהתחיל לגלות נוכחות. הדרך לנצח כאן היא לא על ידי יציאה בססמאות מפוצצות ובתליית שלטים בראש בחוצות אלא על ידי הוספת האמת והיושר שהעם שלנו כה זקוק להם. אם אני ואתם נתמלא בעוד לימוד תורה ועבודת ה' באמצעות קביעת עתים בהתמדה ועקביות, החברה שלנו תתמלא הרבה יותר באמת הגדולה שבכוחה למגר את העיוות והרשע, שהפקודה הנוכחית היא רק סימפטום שלהם.

כל כלכלן מתחיל יודע שהיכולת של מדינה להתפתח ולהתעצם מבחינה כלכלית תלויה ברמה האינטלקטואלית – לא של הפוליטיקאים ואנשי המפתח אלא דווקא של הפרטים הגרים בה. הידע המופשט שיש ליחידים הוא שמקנה לעם חסינות ויציבות כלכלית.

ומה שנכון בכלכלה נכון גם בעולם הערכים שאנחנו נאבקים עליו עתה: אחריותו של כל אחד ואחד מאתנו להתמלא בתורה עוד ועוד, מפני שעם ישראל זקוק לה כדי להתפתח מבחינה רוחנית לא פחות משהוא זקוק לידע כדי להתפתח מבחינה כלכלית.

 

atarMbaolam

 

 

 

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם