המגוון חשוב Featured

1858526 790

תגובה על 'ומה איתנו?' מגיליון 813

ת'

גם אני גרה ביישוב שדיברת עליו, ואני רוצה קודם כול להתייחס לכך שכתבת "גם נוער טוב שלא רוצה ללכת ולשמוע את השירים האלה נגרר בלחץ חברתי שלילי להופעה". לדעתי, כל אחד צריך לשים לעצמו את הגבול, ויכול להגיד "להופעה הזאת אני לא בא, לי זה לא מתאים". באופן אישי, פעם הייתה הופעה מסוימת ביישוב ולא הלכתי אליה מכיוון שהוריי התנגדו שאלך. היה לי קשה, וראיתי שכל החברות שלי הולכות, ולא הבנתי למה דווקא אצלנו בבית יש התנגדות להופעה הזו. אבל הבנתי שלכל בית יש את הקו האדום שלו, והקו האדום שלנו הוא לא כמו הקו האדום של בית אחר. באופן כללי אנחנו יישוב תורני, וגם ליישוב יש קווים אדומים: כשיש הופעה של זמרת הכניסה מתאפשרת לנשים בלבד, לא מאפשרים השמעה של שירים גסים או בוטים וכו'. וכנראה שאצלך הקו האדום אחר משל היישוב.

אני מבינה את הטענה ואת הדעה שלך, אבל לדעתי צריך להבין שיש עוד דעות, ויש הרבה אנשים שכן שומעים את השירים האלה, וכמי שגם למדה באולפנה תורנית אני יכולה להעיד שרוב הבנות הן גם תורניות, וכן, גם שומעות את השירים האלה. דרך אגב, הזמרים שרו בהופעה שירים ספציפיים שלרוב המוחלט של הדעות הם ראויים ומתאימים. הזמרים היו מודעים לקהל והתאימו את עצמם לכך שמדובר ביישוב תורני.

כתבת "נכון שיש מגוון ויש אנשים שרוצים את זה אבל יש רבים שלא רוצים, וזה מפריע לנו, אז למה?" ואת צודקת. יש מגוון ואכן יש אנשים שרוצים את זה, ודווקא לכן יש מגוון הופעות ביישוב שלנו, פעם יש הופעה של זמר חסידי, פעם של זמר בסגנון אחר וכו'. וכל אחד יבוא למה שהוא רוצה ולמה שמתאים לו. זה שהיישוב שלנו תורני זה לא אומר שהוא תורני בדיוק כפי שאת מגדירה 'תורני'.

ודבר אחרון, נקודה למחשבה: זה שזמר לא דתי לא בהכרח אומר שהשירים שלו לא מתאימים. בדיוק כמו שזה שזמר דתי לא בהכרח אומר שהשירים שלו מתאימים. גם זמרים דתיים שרים שירי אהבה שלדעתי הם ראויים, ואם לשירים שלהם לדעתך זה בסדר להקשיב, אז גם לשירי אהבה ראויים ומתאימים של זמרים חילוניים זה בסדר להקשיב, וכן להפך.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
מסילות התשובה

  מאמר מאת הרב המקובל...

היתר פשוט

  מאמר מאת הרב אברהם...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם