משדרות למירון Featured

1858526 790

אורה ותחיה סרוסי

יום חמישי. י"ז באייר. ערב הילולת רבי שמעון בר יוחאי. סבא וסבתא מזמינים אותנו לבוא איתם להילולה במירון. אנחנו אוהבות ללכת לאירועים גדולים. הפגנות נגד הממשלה כנגד ירי טילי הקסאם, למען אהוביה סנדק ז"ל, וכמובן ההילולה של רבי שמעון. פעם ראשונה שנסענו לשם. וזה לא היה במקרה. עברנו שבוע קשה בשדרות. הם קוראים לזה "סבבי הסלמה", אבל שוב, אחת לכמה חודשים האויב מעזה מזכיר לנו מי כאן הריבון ומי באמת קובע מה יהיה בשדרות ובעוטף עזה. צבע אדום במוצאי שבת, ולמחרת יום מתוח. אנחנו מסתובבות בתחושת חרדה. ובצדק. יום ראשון בלילה שוב צבע אדום, אבל הפעם ב-3:15 בלילה!

החלטנו ללכת למירון להודות להקב"ה על כל הניסים שהוא עושה איתנו. נוסעים ברכבת לכרמיאל, מגיעים באוטובוס למירון ומתחילים להתקרב לציון. השעה 00:45, ופתאום הרבה אנשים מתחילים לרוץ לעבר הכניסה. צעקות. "אל תתקרבו לקבר של רבי שמעון, יש שם הרבה פצועים". לא הבנו מה קורה. בלבול גדול. בלגן אטומי. הרשת קרסה. עשרות אמבולנסים וניידות משטרה. הורדנו את הראש. לא רצינו להסתכל על כל המראות. יש לנו מספיק טראומות. עד שהכרוז הסביר שיש אירוע רב-נפגעים: "הציבור מתבקש לרדת למטה ולצאת מההר", והכול חוזר. כל המחשבות של תחילת השבוע בשדרות. צבע אדום.

בדרך חזור כולם שאלו "איך זה קרה? למה דווקא בשיא השמחה? האם עשינו משהו לא בסדר?"
את האמת, אנחנו ממש מרגישות שאין כל כך תשובה. "ויידום אהרן". לא תמיד מבינים. אולי זה הזמן לשתוק.

ונסיים בתפילה לכלל ולפרט. לכלל: שה' ייתן למנהיגות תבונה לחסל את הטרור אחת ולתמיד כדי שנוכל לישון בשקט. לפרט: שנפסיק עם השנאה בין איש לאחיו ונרבה באחדות ואהבת חינם.

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם