לשכב על הרימון התודעתי Featured

1858526 790

פלוני אלמוני

כיצד הייתם חושבים שנכון להגיב לו יצויר שאויב כבש מטר בלבד בשטחנו? ממש סמוך לגדר הגבול, שטח לא חשוב. אני מניח שכל מי שבריאות בגופו, לוגיקה בקודקודו וחיונית בנפשו יאמר מייד שלא ייתכן מצב שכזה, זהו שטח שלנו, חלק מריבונותנו, בלתי נפרד מעצמיותנו, ולא נוכל לוותר אף על שעל ממנו. מייד נבין שעל המטר היחיד הזה יש למסור את הנפש, להפעיל כוח רב, להילחם ואפילו להיהרג.

במשך השנים התרגלנו בצדק להוקיר את כל מי שנשכב על הרימון כדי להציל את חבריו. כל מי שזיהה מצב חריג ומסוכן ושם נפשו בכפו ונהרג עקב מעשה הגבורה הזה, ודאי ראוי לכל שבח והלל.

עם השנים הגיע הזמן שנתבגר. כיום אתגרי המדינה הם הרבה יותר תודעתיים, תרבותיים וזהותיים ונעשים באופן מתוחכם וערמומי, כי בניגוד לרימון הפיזי, את הרימון התודעתי קשה לזהות. לאט לאט נכבשים עוד ועוד חלקים תודעתיים בשטחנו בכל מה שקשור לתרבות ולזהות שלנו.

הסוגיות רבות ומגוונות, אך לכולן מכנה משותף אחד: רמיסת מדינת ישראל כמדינה יהודית.

ובמציאות הזאת יש יחידים אמיצים, חדי עין ופיקחים המזהים את העובדה הפשוטה שאם נכבש מטר תודעתי יחיד ללא תגובה רצינית, עוד ועוד שטחים תודעתיים ילכו וייפלו חס ושלום.

בניגוד לשכיבה על הרימון הפיזי, שהתגובה עליו היא הערצה והאדרה של מעשה הגבורה הנדיר, בשכיבה על הרימון התודעתי לא מקבלים פרסים ולא נושאים איש על כפיים, ואף יותר מכך, השוכב על הרימון הופך ליעד לביוש, להוקעה ולמרמס.

האנשים הללו הם-הם הגיבורים הגדולים במלחמת הרעיונות והדעות שאנו מצויים בה בשנים האחרונות, הפועלים ללא מורא וללא פחד, רק בנאמנות רדיקלית לעם ישראל ולרוחו ולאמת החיה והמחיה אותו. כי האמת, כידוע, אינה ביישנית ואינה פחדנית. הגיע הזמן להתבגר.

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם