סוסים בלול התרנגולות Featured

1858526 790

הרב דוד שנה, אבן שמואל

אדון סוס וגברת סוסה השתוקקו להתגורר בלול התרנגולים, אך בעיה אחת קטנה מנעה מהם את רצונם העז לגור בלול: לתרנגולים היהירים היה חוק שאוסר על מי שאינם תרנגולים מבטן ומבקיעה להתגורר בלול.

הסוס והסוסה היו עקשנים כמו זוג פרדים (כנראה מישהו מאבות אבותיהם היה חמור) והחליטו להגיש בג"ץ בבית הדין הגדול של הבהמות נגד התרנגולים החשוכים והגזענים המסרבים להתייחס לצמד הסוסים כאל תרנגולים שווי זכויות.

בית הדין הגדול של הבהמות החליט להתכנס לדיון דחוף שאינו סובל כל דיחוי, ובהחלטה דרמטית קבעו כל הבהמות שאם הסוס והסוסה יעברו הליך מזורז בבית דין של רפורמים, הם יהיו רשאים לקבל תעודת תרנגול ותרנגולת כשרה למהדרין.

אבל מועצת הלול סירבה לקבל את דעתם של גדולי הבהמות, ובהחלטה דרמטית לא פחות פסקו כל גדולי התרנגולים שרק סוס שיכול לקרוא בקול גדול קוקוריקו ולנפנף בכנפיו בגאווה רשאי להיקרא תרנגול, ורק סוסה אשר תוכיח מעל לכל ספק שהיא מסוגלת להטיל ביצה בכל יום תהיה רשאית להיקרא תרנגולת.

הבהמות העליונות בשבתן כבג"ץ החליטו להרשיע את מועצת הלול בביזוי בית הדין על שסירב לקבל את פסק דינם, ולפיכך פסקו העליונים שכל תרנגול שלא יקבל את הדין יישלח לשחיטה. התרנגולים החליטו בהחלטה שהתקבלה במקור אחד שכולם מוכנים למות על קדושת הלול.

לסיפור העצוב הזה כנראה יהיה המשך בספר דברי הימים של מפלגת בג"ץ. ואני הקטן, האחרון שבעם, שואל: אולי שופטי בג"ץ רוצים לקבוע לנו גם את הלכות שבת, את הלכות טהרת המשפחה ולשכתב מחדש את הגמרא ואת השולחן ערוך? מדוע הם מסתפקים רק בקביעת ההלכה לגבי יהדותו של כל גוי מצוי?

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם