בשבח הרפואה הקונבנציונלית Featured

1858526 790

יעל איצקוביץ, אחות

תגובה על המכתב של מורן שילר מהשבוע שעבר

קראתי את דבריה של מורן שילר, המגינה על טענותיו של הרב אשרוב, ולא יכולתי לשתוק. מקוצר המקום אענה רק על הטענות העיקריות.

1. טענותייך בגנות השימוש בתרופות קונבנציונליות: אשרייך שאת מסוגלת כיום לשבת בבית הנוח שלך ולכתוב דעה בשבח "הבריאות הטבעית של הגוף" ובגנות השימוש באנטיביוטיקה. אשרייך שלא חיית מאה שנה לאחור ולא ראית ילדים נפטרים מדלקת גרון פשוטה או מאלח דם (ספסיס).

מה קורה במדינות מתפתחות ובאזורים שעדיין לא הגיעה אליהם הרפואה הקונבנציונלית והם חיים על פי "הבריאות הטבעית של הגוף"? איך תוחלת החיים שם? איך איכות החיים?

הבריאות הטבעית של הגוף היא דבר נהדר, אני מאוד מסכימה איתך. אבל הקב"ה הוריד לעולם חוכמה גדולה שבני האדם השתמשו בה והצליחו לקדם את הבריאות ותוחלת החיים באופן לא ייאמן. האם הרפואה המשלימה הוכיחה את עצמה בזה באותו סדר גודל? האם הרפואה המשלימה יכולה לזקוף לזכותה את הארכת תוחלת החיים? את יכולות הטיפול המופלאות במחלות לב וכלי דם? בסוכרת? בסרטן?

הרפואה המשלימה כשמה כן היא, משלימה. לא אוכל ואיני רוצה לקחת ממנה את סגולותיה הרבות בכך שהיא מקדמת אורח חיים בריא ועוד ועשויה למנוע התפתחות מחלות קשות כמו סוכרת ומחלות כלי דם. אני רק רוצה להדגיש שהרפואה המשלימה צריכה להכיר את מקומה. היא משלימה, לא עיקרית, אינה מחליפה את הרפואה הקונבנציונלית. אני ממליצה על מאמר במכון דוידסון שגם מבאר את הדברים. חפשי בגוגל "מכון דוידסון רעלים שלא צריך לנקות".

אני כן רוצה להגיד משהו חשוב בכלל, כגישה: אין 100% ברפואה. אין תרופה ללא תופעות לוואי בכלל. אין טיפול או תרופה שלהם 0% סיכון. תרופות וטיפולים מקבלים אישור בטיחות על פי מדדים סטטיסטיים של אחוזי בטיחות גבוהים. לכן אם אדם קיבל טיפול מסוים ונפטר בגללו (בהנחה שזו אכן הסיבה), זו עדיין אינה הוכחה שהטיפול מסוכן.

2.טענות על החיסון לקורונה: החיסון עבר את כל השלבים הנדרשים. חפשי בגוגל ניירות עמדה של רופאים מומחים במחלות זיהומיות שמפרטים את תהליך האישור שעבר החיסון של פייזר. מה שנמשך הוא המעקב אחר המתחסנים בכל העולם כדי לאתר תופעות שלא אותרו בקבוצות הניסוי.

קבוצות הניסוי כללו עשרות אלפי אנשים (בשלב השלישי). למחקר סטטיסטי זהו מספר אסטרונומי, ומטרתו להשיג רמת מובהקות סטטיסטית גבוהה מאין כמוה, שזה אומר בטיחות. רובם המוחלט של רופאים ואנשי מדע העוסקים בתחום מהארץ ומהעולם שקראו את מהלך פיתוח החיסון ממליצים להתחסן. כל מי שלא עוסק בנושא באופן מקצועי, לא ראוי שדעתו בכלל תעמוד בשורה אחת איתם.

סליחה על החריפות. הדברים הנ"ל קשים גם לי, אך אני כותבת בעיקר לציבור ולא אל או על אף אחד באופן אישי, מכיוון שמדובר בסכנת נפשות.

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם