דמם הותר Featured

1858526 790

אנונימית

תגובה על דבריה של מ"א, "לא כך ננצח את המאבק"

כאב לי מאוד לקרוא את מה שכתבת. הייתי בהפגנה שסיפרת עליה ובהרבה הפגנות שקדמו לה, וגם אני כמוך יצאתי מהן מזועזעת, אבל מסיבה אחרת.

ראית נערים זורקים אבנים על שוטר והזדעזעת. אני מבינה את הזעזוע שלך. באמת אסור לתת מקום לאלימות וליידוי אבנים על שוטרים בהפגנות. אבל חייבים לשים את הכול בפרופורציה: מול שלוש או ארבע האבנים שנזרקו בהפגנה עומדים מאות אם לא אלפי מפגינים שהוכו בברוטליות על ידי שוטרים. זאת לא הגזמה, זאת המציאות, ואני אומרת כי ראיתי. 

ראיתי מפגינים מוטחים בכוח למדרכות, חוטפים אגרופים ובעיטות על כלום. ראיתי מפגין שוכב על הרצפה מעולף, סובל מדימום בראש כתוצאה ממכות רצח שספג משוטרים. החזקתי את השלט "יהודי לא הורג יהודי" ליד האמבולנס שבא לפנות אותו, והאבסורד זעק לשמיים. אני באה להפגין בגלל התרת דמו של נוער הגבעות, והנה מגיעים השוטרים ומוכיחים לי שאני צודקת והדם מותר. לכן אני לא אלך לשוטרים ואגיד תודה שהם באו לשמור עליי בהפגנה, כי בפועל הם עושים את ההפך הגמור.

אפשר להתמקד בקומץ מצומצם של זורקי אבנים ומפגינים אלימים, ואפשר לראות את התמונה הכוללת, של התנהגות אלימה מאוד של שוטרים שמגיעה עד שפיכת דם.

אני מקווה כמוך שהאמון בשוטרים שלנו יחזור מתוך ידיעה שהם כאן להגן עלינו ולא שאנחנו צריכים להגן על עצמינו מפניהם.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם