נוער נושר או מיישבי הארץ? Featured

1858526 790

אלמוני

בואו נעזוב שנייה את היחס ל"פעולות התגמול" הפרטיות שנוער הגבעות עושה (זריקת אבנים, תג מחיר וכו') ואם הן נכונות, רק אציין שזה קומץ באמת קטן מהם, ובגלל התקשורת הצליחו לגרום לנו לחשוב שכל נוער הגבעות ככה פועלים ומאמינים בזה.

אני רוצה לדבר על האמירה המרכזית של נוער הגבעות – יישוב הארץ. כן, למי שתהה, זהו עיקר עניינם. כרגע כמעט היחידים שהולכים ותופסים שטחים "בסיכון". שטחים שאם יהודים לא יתיישבו שם, הערבים יעשו זאת.

הדגל של הציונות הדתית הוא יישוב הארץ, אבל בינינו, במה מתבטא היום יישוב הארץ? ביישובים מוקפים גדר שכל התרחבות הבנייה שלהם היא לגובה למרות המרחבים העצומים שיש שם?

כיום היישובים ביו"ש הם כמו מובלעות בין המוני ערבים שמשתלטים על השטח בבנייה לאורך ולרוחב, שבהמון מקרים בכלל אינה חוקית, אבל מי שצריך לטפל בזה עסוק בפינוי מאחזים.

אני חושב שזה מה שמפריע להרבה אנשים מהציונות הדתית ומהנהגתה, שקמים בחורים צעירים וצועקים: היי, המלך הוא עירום! אבל אנחנו, במקום לקחת את דבריהם ברצינות ולעשות חשבון נפש על הדרך שבה אנחנו מיישבים את הארץ ומקימים יישובים, דוחים אותם בטענות של "פנאטים", "קיצונים" ו"נוער נושר". ולמצפון שלנו אנו מתרצים: נו, תראה את החבורה של הצעירים חמומי המוח האלה, ילמדו אותנו איך ליישב את הארץ. גם אם אנחנו לא מסכימים עם הדרך שבה הם מיישבים את הארץ ולא מסכימים עם כל המעשים שלהם, הם עדיין צועקים צעקה אמיתית.

לא, אינני נער גבעות (ואני גם ממש לא מסכים איתם בהמון דברים), ולמען האמת אני בכלל צפוני???? כמובן, לא תמיד אני מסכים איתם, אבל את האמת שבדבריהם צריך לצעוק. אני חושב שהציונות הדתית צריכה להתעורר דחוף ולהקים גוף, בדומה לגוש אמונים, שאומר אמירה ברורה בעניין היחס (החיובי) למדינה ולצבא, ומצד שני לא מפחד ומקים יישובים בכל הכוח. כן, גם במקומות שנראה שקצת מפחיד להקים, כי שם הכי צריך אותנו.

כמובן, זה לא שאין היום גופים מדהימים שפועלים המון למען ההתיישבות, וצריך לחזק ולברך את כל המועצות הקדושות שפועלות בנושא זה, אבל עובדה, צריך הרבה יותר מזה בהקמת יישובים במקומות אסטרטגיים, לא רק נוחים.

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם