גילוי אליהו שלי Featured

1858526 790

שלום ברנס

אני בן 72, נכה צה"ל ומשרד הביטחון אשר בכל חצי שנה יוצא לטיפול בים המלח לצורך הבראה. 

בחודש אייר התארחתי במלון קראון פלאזה ים המלח. היות ואני מבוגר ואין לי רכב, נסעתי באוטובוס.

ידעתי שבמוצאי שבת אין אוטובוס שחוזר למרכז, אלא האוטובוס יוצא עשרים דקות לפני יציאת השבת לכיוון התחנה המרכזית בירושלים. מובן שלא רציתי לחלל שבת. במהלך תפילת מנחה של שבת שאלתי בחור אחד אם הוא נוסע לכיוון המרכז, והוא ציין שהוא ממשיך לכיוון דימונה. הבנתי שזה לא מתאים, זה לא בדרך שלי.

במוצאי שבת ביקשתי ממנהל המלון להישאר עוד לילה, אך המחיר שהוא ביקש היה גבוה מאוד בעבורי, ולכן במוצאי שבת העברתי את הדברים מהחדר ללובי המלון והחלטתי שאישן על הספה בישיבה ואמתין לאוטובוס בבוקר. 

בשעה תשע ורבע בלילה ראיתי את הבחור שפגשתי בתפילת מנחה, והוא שאל אותי אם מצאתי סידור לנסיעה. עניתי כי האוטובוס היחידי יצא במהלך השבת ולכן לא הייתה לי ברירה ואני נשאר לישון על הספה בלובי. הבחור המשיך לדרכו, וכעבור עשר דקות חזר אליי פתאום ושוב שאל אם הסתדרתי, ואז שאל אם אסכים שהוא ייקח אותי לתחנה המרכזית בתל אביב.

עניתי לו - אתה לא מכיר אותי, למה שתעשה את הדבר הזה? הוא ענה שהוא רוצה לעשות מצווה. אמרתי לו שבכל מקרה השעה כבר מאוחרת ולכן גם נסיעה לתחנה מרכזית בתל אביב לא תעזור ועדיף לי להישאר לבוקר.

ושוב הוא הלך ושוב חזר אחרי עשר דקות, והציע לקחת אותי עד לביתי באריאל. התפלאתי ונרתעתי: למה שיעשה את זה? שאלתי אותו אם הוא בטוח והתעניינתי עוד פעם למה הוא עושה את זה, והוא ענה שהוא רוצה לעשות מצווה. וידאתי שהוא בטוח שמדובר בנסיעה לאריאל ושהוא מוכן לקחת עד הבית. הוא ענה שהוא מבין.

עליתי על הרכב שלו כשאני יושב מאחור, בדרך כמעט לא דיברנו. הדבר היחיד שהוא ציין הוא ששמו יעקב. אחרי שעתיים, בשתים עשרה וחצי, הגענו לאריאל.

וכאן קרה פלא גדול: נתתי לו במתנה 200 ש"ח על הטרחה והוצאות הדלק, הוא עצר לי ליד פתח הבית, הורדתי את התיקים למדרכה, וכאשר הסתובבתי לומר לו שלום הרכב פשוט נעלם. לא היה רכב! הייתי נרגש מאוד ולא הצלחתי לישון כל הלילה מהפלא הגדול. הרגשתי שקרה כאן משהו מעל הטבע. נס!

 

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם