הרב קרליבך ואוסאמה Featured

1858526 790

ר' ממצפה רמון

לחזרתנו מעוד חתונת קורונה התלוו נגינות שיריו של ר' שלמה קרליבך, בליל ההילולה למחבר השירים שהפכו לחלק בלתי נפרד מהפלייליסט המודע ושאינו מודע של כל ישראלי.

ולפתע, ניידת תנועה מודיעה, 'נא לעצור'. עבודות בכביש. הראשון שעצר אחרינו היה אוסאמה. נכון. שם לא סימפטי במיוחד. יושב במיניבוס משלוחים, ועל עיניו ניכר שיום ארוך מאחוריו. לא פלא שתגובתו האינטואיטיבית הייתה השתלחות חסרת כל רסן בשוטרי התנועה, בקללות נמרצות ובצעקות על העיכוב הקבוע שהוא חווה בכל יום מחדש.

עוד הוא צועק ואני יוצא לאוויר הפתוח, תולה את תוף הדג'מבה על כתפיי ופוצח בשיר – עם ישראל חי. אוסאמה ברגע אחד משתתק, וברגע הבא הוא קולט שהוא מכיר את המנגינה – וואלה. והפלא ופלא, בניגוד לאלו שהסתפקו בצפירות חתונה ובשיתופים טכנולוגיים, אוסאמה יוצא מרכבו ומצטרף בשיר – עם ישראל חי! הוא פושט חולצתו ומנופף בה בהתלהבות כאוהד סכנין מושבע, ועם ישראל חי! והשוטרים – גם הם ששים בהפוגתם במשמרת, מצטרפים לריקוד, ועוד אבינו חי! והכביש כבר אינו אדיש, מואר הוא וכאילו אין חוצצת מחיצת פלדה, זכוכית ואפילו מסכת פנים. ה' מלך תגל הארץ.

כעבור דקות מספר של שירה משותפת אני שואל, יא אוסאמה, תן לנו איזה שיר... מה אחי, הוא עונה, אני מכיר רק עם ישראל חי. אז המשכנו. ותוך ריקוד אומר לי בן דודי, שמע רבנו – תבוא כל יום! איתך לא אכפת לי להיתקע פה גם שעה! יופי. אז תלמד שיר: ייבנה המקדש, יבנה המקדש, עיר ציון תמלא... וואלה מצלצל לי משהו, ממלמל אוסאמה, ואט אט מצטרף... ושם נשיר שיר חדש וברננה נעלה!

התחושה הזאת מתגברת פעם אחר פעם במיוחדותו של ר' שלמה, פעימותיו ורוחו מסירות כל מגבלה וחסם בין-אנושי. בגישתו האוהבת הוא מאחד את העולם כולו סביב ה' יתברך. אוסף ומצרף את המשותף לכולם – הנשמה. מגלה איך בקרב כל בן אנוש טמון טוב עצום. מוציא לאור מכל יצור את המשמעות הגלומה בו – ייחוד שמו יתברך.

ואז, רגע לפני שהניידת משחררת את הפקק העצום שנוצר, אני מספיק לשאול את אוסאמה מה משמעות שמו. הוא עונה לי – "אוסאמה זה טוב".

האלף לך שלמה ומאתיים לנוטרים את פריו.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם