תגובה לדודי זילברשלג Featured

1858526 790

החרדים הם נהדרים, אבל כציבור הם מתנהגים בכפיות טובה

חנן בורגוויט

תגובה לריאיון עם דודי זילברשלג

אני מאוד מכבד ומעריך את החרדים. חלק ממשפחתי הם כאלה, ואפילו גרתי בעבר שנה וחצי בבני ברק. אבל האמת צריכה להיאמר: הכתבה הזאת היא פראבדה, ולא מכבדת בכלל את "עולם קטן".

 

רוב החרדים הם אנשים נהדרים, אבל הציבור החרדי מתנהג בכפיות טובה, משום שמדינת ישראל דואגת לצרכיו והוא יורק לכיוונה. צה"ל מגן עליו והוא מתעב את המתגייסים. ישראל משלמת מיליארדים כדי להחזיק אותו כלכלית, והוא לא מתבייש לקרוא לה "שלטון כפרני". הוא מפר את הנחיות הקורונה, משום שהוא סומך על בתי החולים בישראל שיטפלו בו. את מנהלי בתי החולים שלא ישנים בלילה כדי לשמור על בריאותו, הוא מציג כאנטישמים.

 

הוא מתנהג בחוצפה, משום שהוא מגיב לביקורת אמיתית בהפניית אצבע מאשימה לאחרים (שחטאו הרבה פחות ממנו). ואם זה לא מספיק, הוא יכריז מייד על "אנטישמיות". אילו לזילברשלג היה מושג איך נראית גלות או מהי אנטישמיות, אילו היה לו, הוא היה מתבייש אפילו לחשוב על הדברים שאמר.

 

הרעיון שגדול תורה אינו טועה לא מופיע בשום מקום ביהדות. יש אמנם ראשונים שכתבו דברים דומים על הסנהדרין הגדולה שבירושלים שהיו סמוכים איש מפי איש עד משה רבנו, אבל לומר זאת על כל תלמיד חכם בדורנו – זו המצאה. מי בכלל יכול לקבוע מי נחשב תלמיד חכם ומי לא? גם הרעיון שגדול תורה מכריע בענייני העולם הוא חדש מאוד ביהדות, ומעולם לא התקיים אצל הליטאים. וחוץ מזה, כל מי שיש מעט שכל בראשו מבין שהגר"ח אינו מבין בנושא, ומנוהל ע"י גבאים למיניהם.

 

החרדים לא ייבאו לכאן את הקורונה, היא הייתה מגיעה בכל מקרה. אבל אלמלא מדינת ישראל, עשרות אלפי חרדים היו מתים.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם