על דעת המקום Featured

1858526 790

על דעת המקום ועל דעת הקהל

ליעד לרנר

חזי הוא מחזור תפילה של יום הכיפורים. הוא תמיד זוכר איך כתבו אותו, הקלידו אותו, התכוונו בכל אות בכל מילה. חזי התרגש מאוד. נכון הוא ידע שיש עוד מסוגו. חלקם מחזורים של ראש השנה וחלקם של שלוש רגלים. אבל אף אחד מהם לא היה חזי. חזי היה מונח בביתו של יורם לוי. מתנה שקיבל יורם הצעיר לבר המצווה. חזי מאוד התרגש שיורם התפלל בו בפעם הראשונה. הדמעות של יורם התערבבו בדמעותיו של חזי. חזי שמח לעזור ליורם לפתוח שערי שמיים. חזי היה מחזור חום כתוב באותיות שחורות-לבנות. על כריכתו היה כתוב רינת ישראל באותיות זהב. בתוכו היה כתוב "שייך ליורם לא לגעת ללא רשות".

חזי התרגש לקראת יום הכיפורים הקרוב. הוא כבר חיכה שחזי ייקח אותו לבית הכנסת, יפתח אותו ב"כל נדרי". חזי כבר יכול לדמיין את החזן פותח ב"על דעת המקום ועל דעת הקהל".

חזי לא ידע שהשנה יהיה שונה. יורם לא יפתח אותו בבית הכנסת. יורם ייקח אותו למניין במרכז הרחוב. את המזגן יחליף החום. שעות על גבי שעות יעמוד יורם בחוץ בפארק. את דמעותיו של חזי יחליפו טיפות הזיעה. החזן יפתח גם השנה ב"על דעת המקום ועל דעת הקהל". חזי הבין שהשנה כל אחד ישאל איפה המקום, וכולם ישאלו איפה הקהל.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
נתפסנו ברשת

  מאמר מאת אסף פאסי

בני אור – ככה נראה החושך

  הטור של אבינועם הרש....

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם