לעסוק בכל הנושאים Featured

1858526 790

י"א

תגובה למכתבו של עמי לוי על הכתבה "דניאל בגוב האריות"

אפשר להבין את מצוקתך האישית ביחס לכתבה, ואני מכבד זאת, אך היה חשוב לי לציין שהכתבה לא באה להזיק – להפך – היא באה לעזור לנוער ובנוסף להרחיב אופקים.

בנוסף, אני חולק על דעתך בשבח העיתונים החרדיים העוסקים רק בתורה. לדעתי, זו מנטליות המקובעת ומסוגרת בתוך ד' אמות; ואילו לפי הציונות הדתית והאורתודוקסיה המודרנית, שזהו המצב שבו רוב היהודים נמצאים (במדינת ישראל לפחות), היהודי צריך לשלוט בכל תחומי החיים.

המטרה של היהודי בעולם היא לא להסתגר בתוך עצמו ולהתפלפל בסוגיות גמרא, אלא "לתקן עולם במלכות ש-ד-י". אפשר לראות זאת אפילו מרבי שלמה אבן גבירול, שהיה משורר ופילוסוף, וגם מרבי אברהם אבן עזרא, שהיה לא פחות ממשורר, בלשן, פרשן מקרא ופילוסוף שעסק באסטרולוגיה, מתמטיקה ואסטרונומיה, ובוודאי גם הרמב"ם שנוסף על היותו פוסק הלכה היה גם פילוסוף ורופא, ואפילו המלך דוד שנוסף על היותו תלמיד חכם היה גם לוחם אמיץ, דיפלומט למופת ומלך טקטי וחכם.

וראה את אנשי הציונות הדתית היום, אשר מעורבים בכלכלה, בחקלאות, במשפט, ובתחומי רוח ואומנות למיניהם. הם השואפים לתיקון עולם.

בקיצור, מטרתה של הציונות הדתית היא לשמור על אורח חיים דתי וגם מודרני, לשלוט בכל תחומי החיים ולהיות דוגמה ומופת לשאר. לכן אני, כמו רבים אחרים, רואה בעין יפה את העלון עולם קטן, כעלון שמשלב דברי תורה עם כתבות אקטואליות ברוח התורה, ועדכונים על העולם הדתי כולו, וגם בעתיד הרחוק בעזרת ה' הוא ייכנס לביתי.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
נתפסנו ברשת

  מאמר מאת אסף פאסי

בני אור – ככה נראה החושך

  הטור של אבינועם הרש....

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם