האדמו"ר מסדיגורא Featured

1858526 790

לעילוי נשמת האדמו"ר מסדיגורא

יובל

השבוע נפטר האדמו"ר מסדיגורא הרב ישראל משה פרידמן זצ"ל.
על אהבת ארץ ישראל של אדמו"רי סדיגורא והחסידים אפשר לכתוב ספר. זכור בעיקר מעשהו של האדמו"ר הקודם, שהתנגד לפינוי גוש קטיף התנגדות נחרצת ואף רכש שני דונם בכפר דרום לפני הפינוי. אבל לא על כך באתי לדבר.

כל מי שהיה מקורב לאדמו"ר מסדיגורא הרגיש השבוע צער גדול על שנפטר כך פתאום ממש בדמי ימיו.האדמו"ר היה איש אמת, אוהב ישראל, אוהב ארץ ישראל אמיתי וגאון בתורה. היכולת שלו לתת לנו הרגשה שהוא מקשיב לנו, מאזין וממש יורד עד עמקי הנשמה הייתה לפלא.
זכורה לי פעם אחת שהגעתי אליו והתייעצתי איתו על קשיים באמונה. האדמו"ר האזין ממש לכל מילה ושאל והתעניין. בהתחלה התביישתי בשאלה, אך ככל שהתקדמה השיחה הרגשתי שאני לא לבד והשאלות שלי נורמליות לבחור ישיבה. בסוף השיחה הוא פנה אליי ואמר לי עוד עצה אחת טובה: "תלמד ספר החינוך, זה יענה לך על הרבה שאלות באמונה".
הייתי אז בחור בשיעור ה' שכבר יש לו קצת קילומטרז' בבית המדרש, ואני זוכר שיצאתי מופתע כי לכאורה יש ספרים שעוסקים באמונה יותר מספר החינוך, שמדבר על תרי"ג מצוות. אבל הקשבתי לאדמו"ר, וספר החינוך לא עוזב אותי גם כמעט חמש שנים אחר כך.
זה סיפור קטן על אדם גדול שזכיתי להיות אצלו מאז אולי עשרות פעמים, ותמיד הרגשתי בבית למרות שמבחינה חיצונית אני שונה כל כך מהחסידות.
הלוואי שנזכה להמשיך מעט מהאור שהוא הביא לעולם ונזכה באמת לאהוב כל יהודי ומתוך כך לקרב אותו לתורה.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
נתפסנו ברשת

  מאמר מאת אסף פאסי

בני אור – ככה נראה החושך

  הטור של אבינועם הרש....

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם