כן בכל מצב! Featured

1858526 790

תנועות נוער – דווקא כן בכל מצב!

שילה אלג'ם, גם אני מדריך בעזרא(:

נכון לכתיבת שורות אלה עדיין אין הסגר. המסעדות פועלות, הקייטנות, האוטובוסים, המוזאונים וגני החיות, ואם נצא רגע לשמש שבחוץ לא נראה מה שראינו בהסגר לפני כמה חודשים: אנשים מסתובבים בחוץ, הולכים, קונים, רצים. רוב המדינה פועלת כרגיל, ובני נוער, בוגרים ככל שיהיו, יוצאים החוצה, כי כל עוד אין הסגר מלא אין להם שום סיבה שלא לצאת מהבית. והם מקפידים על הכללים? אמממ... פחות.

בתקופה שפעלו הסניפים, בין הגל הראשון לשני, נשמרו הנחיות משרד הבריאות בסניפים של תנועות הנוער, וסניפים שלא עמדו בכללים פשוט נסגרו. היה מי שפיקח והיה מי שהסתכל, מה שפשוט אין כשיוצאים להסתובב לבד עם החברים!

תנועת נוער היא לא סתם משהו, זה נוער איכותי, מוביל, אחראי, ערכי ופורץ דרך, ובגלל היותו כזה היו שיעורי ההדבקה בסניפים נמוכים בטירוף.

אבל סבבה, סגרתם את הפעילויות שלנו שנועדו ל'כיף' ולדעתכם הן לא חיוניות, אבל לסגור לנו את האפשרות להתנדב?! מי יתנדב אם לא אנחנו? זה התפקיד שלנו בזמן משבר, זו המהות שלנו, העשייה למען האחר, קבלת אחריות!

קבלת האחריות בסיפור הזה היא לא רק שלנו. הטענה המרכזית שלנו היא שמקבלי ההחלטות לא צריכים אלא חייבים לקבל אחריות ולהסתכן. הרי הקורונה כאן והיא תישאר כאן ככל הנראה עוד הרבה זמן. אז מה נעשה? נשב בבית שנה ואולי יותר עד שיימצא חיסון, או שבכל פעם שהממשלה תראה שהיא לא מצליחה להשתלט על העקומה היא תסגור את המדינה, וכמו ביויו, כן הסגר, לא הסגר, כן הסגר, לא הסגר, וכך זה יימשך? התשובה היא חד-משמעית לא!

כמו המשבר הבריאותי גדלו לצידו עוד משברים בגודל עצום שחייבים לטפל בהם עכשיו. נוצר פה משבר כלכלי אדיר ולצידו משבר חברתי ונפשי קשה כל כך, אנשים יושבים בבית וקשה להם.

מה אנחנו רוצים עכשיו? תנו לנו לפעול בהתאם להגבלות (רק קודם כול תחליטו על הגבלות ואל תסגרו ותפתחו בכל יום משהו אחר). מותר עשרה אנשים? אז בקבוצות של עשרה נצא ונתנדב. יש הסגר? אז נצא לעשות קניות למבודדים ולאנשים בסיכון.

מקבלי ההחלטות, אנחנו צריכים אתכם. קבלו אחריות! תפסו מנהיגות!

 

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם