אפקט עוגת הגבינה Featured

1858526 790

יעל בנימין, מאמנת לחתונה

בשבוע שעבר התפרסם טור של הרב שלמה סובול, שקורא לאנשים לקבל אחריות, ולשדך את רווקי עם ישראל. קראתי אותו בעיון וחשבתי לעצמי: נכון שצריך, וזה חשוב. צריך לרצות, להתלהב ולהשקיע... אבל מה בפועל יגרום לאנשים לקום ולשדך, להשקיע בזה זמן ואנרגיה? הרצון וההתלהבות חשובים מאוד, אבל להגיד לבן אדם "תתלהב" – זה לא כל כך עובד. השאלה היא איך יוצרים את ההתלהבות הזאת.

כולנו אנשים טובים. כולנו רוצים בטובת החברים שלנו והמשפחה שלנו. אז איפה זה נתקע? לפעמים אנחנו רוצים משהו, אבל אין לנו מוטיבציה. רוצים, אבל לא בא לנו.

שמעתם פעם מישהו עומד בשער ומוכיח את העם על זה שחשוב מאוד לאכול עוגות גבינה? מישהו כותב על זה טור נסער? סביר להניח שלא. למה? כי לרוב העולם יש רצון לעשות את זה. וגם אם אין רצון, כי זה משמין או לא בריא, עדיין יש מוטיבציה, כי זה טעים. זה גורם לתחושת עונג. ולכן רוב בני האדם יחזרו על הפעולה הזאת שוב ושוב.

עשה זאת בעצמך

אז מה אתם צריכים לעשות כדי שהעיסוק בשידוכים יענג אתכם? מה יגרום לכם לעשות את זה, וגם להתמיד לאורך זמן? תחשבו איזו תועלות אתם יכולים להפיק ממנו. אם תיקחו תשלום לפי שעה, ועוד סכום נאה על שידוך שמצליח? אולי המחשבה על היכרות עם מגוון של אנשים במגוון של מקומות משמחת אתכם. אולי המחשבה על ההערכה, על העולם הבא או על איסוף זכויות לקראת ראש השנה... כל אחד וגורמי המוטיבציה שלו. וגם אם תעשו את זה רק בשביל הכסף והכבוד – זה מצוין. ככל שיש לנו סיבה פנימית חזקה יותר לעשות משהו, ככה גדלים הסיכויים שנצליח בו.

ובצד השני של המתרס – אל דאגה, גם לכם יש הרבה דרכים אקטיביות להביא על עצמכם מזל טוב, תרתי משמע.

קודם כול, בהירות. בדור שלנו יש הרבה נשיאת הפכים, וזה נפלא. אבל צריך להסביר: "זה שיש לי כיפה ופאות, אל תבין את זה לא נכון. אין לי בעיה בכלל אם הבחורה הולכת במכנסיים". לך זה נראה מובן מאליו, אין כאן שום סתירה, ככה אתה מכיר את עצמך וזה נורמלי. אבל אולי האנשים מסביבך קלטו אותך לא נכון, לכן הם מציעים לך הצעות לא מתאימות, וזה בהחלט מתסכל.

ועוד טיפ קטן, תשימו לב: אילו שאלות אתם שואלים את עצמכם ביום-יום בלי לשים לב: למה עוד לא התחתנתי, למה דווקא אני... איזה רגש השאלות הללו גורמות לכם? האם אתם יכולים לשאול את עצמכם שאלות מסוג אחר? נכון, צריך לעצור רגע את הטייס האוטומטי, לזהות את השאלה, להבין שהיא לא מקדמת אותי, ולהחליף אותה בשאלה אחרת, מעצימה. למשל: מה הדבר שיגרום לשדכנים לזכור אותי? אילו מעשים יגרמו לאנשים לרצות להציע לי? מה הסיבה המרכזית שבגללה מי שיתחתן איתי יזכה בגדול? איזה מצב נפשי ישרת אותי בצורה הטובה ביותר בתקופה הזאת, ואיך אני מייצר/ת אותו? ליתר הצלחה, מומלץ לכתוב את השאלות על דף, ולענות עליהן. אשמח לשמוע איך היה.

בכ"ט בתמוז אני מארגנת בעזרת ה' ערב פו"ש – פנויות ושדכניות. פרטים בהמשך.

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
נתפסנו ברשת

  מאמר מאת אסף פאסי

בני אור – ככה נראה החושך

  הטור של אבינועם הרש....

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם