גם לדוד אפשר לומר לא Featured

1858526 790

 

חיים

 

קיבלנו מכתב מהדוד מאמריקה, אמרה לי אשתי בבוקר קיצי אחד. הסתקרנתי. פתחתי והתחלתי לקרוא. "ישראל היקר. אני מכיר בבעלותך על הבית, ההר והשדות". יפה, נחמד לשמוע. "בית זה ואחוזתו עברו בירושה במשפחתכם המפוארת מדורי דורות". אכן. זהו לא רק בית. זהו לב המשפחה, מורשת, געגוע. חלמנו ונלחמנו עליו אלפי שנים.

 

לפתע, חשכו עיניי. למטה, בתחתית המכתב, היה כתוב: "בקבלתך מכתב זה, המאשר בעלותך, הינך מאשר מסירת 70% מהבית ושדותיו לבני ישמעאל שכניך. בין אם ירצו לממש את זכותם זו, בין אם לא ירצו". מה זאת אומרת? ישמעאל ובניו יגורו בשבעה חדרים, ואנחנו בשלושה? ישמעאל יקבל את רוב שדותינו? מאיפה הגיע הרעיון הזה לכל הרוחות?

 

"ישמעאל יתחייב לא להכניס לבית חומרי נפץ ללא אישור מהדוד". נו באמת. אחרי הבטחה כזאת בטח אפשר לישון בשקט. ישמעאל יחפור מנהרה מתחת לבית ויחביא שם את כל המרעין בישין שלו. הצילו! מה אני עושה? גוזלים לי את הבית. את השדות. של אבא, של סבא, של האח שנקבר בחצר כי הגן על הבית בגופו, כשהבן של ישמעאל ניסה להחריב את הבית.

 

פתאום, אורו עיניי.

 

רגע אחד, אני יכול לומר לדוד לא. זאת אומרת שלא צריך את ההכרה שלו. נחיה בלעדיה כמו שחיינו בלעדיה עד עכשיו. קרעתי את המכתב לגזרים ושרפתי אותו באש, ליתר ביטחון.

 

ואז התיישבתי ליד השולחן הסלוני הכבד, הוצאתי דף מכובד, והתחלתי לכתוב. "דוד יקר, אני מוכן להעניק הכרה ישראלית לבעלותך על המושבה שהקימו אבות אבותיך באמריקה לפני 300 שנה. אבל יש להכרה זו מחיר. ישמעאל ובניו יקבלו 35.7 מדינות מתוך 51 (70%), אל תדאג, הם לעולם לא יסכימו לממש זכות זו. וגם אם יסכימו, בוודאי לא ישתמשו בכך לרעה. אני מבטיח להיות ערב שלא יתחמשו, יפגיזו או יפציצו את בניך. ולהמשיך להגן עליך מפני אויביך הישנים ואויביך החדשים שיקבלו את 35.7 המדינות, הלא הם ישמעאל ובניו. באהבה, אחיינך ישראל".

 

מה קורה לנו, לכל הרוחות?

 

אנחנו מוכנים לוותר על הארץ הזאת? מרצוננו?

 

בשביל מה? בשביל הכרה אמריקנית?

 

אוהבי ארץ ישראל, התעוררו! לא לתוכנית טראמפ!

 

אל תסמכו על הערבים. אל תסמכו על האמריקנים. תקראו היטב את מה שכתוב בתוכנית הזאת ותבינו לאיזו מלכודת מפילים אותנו בנימין נתניהו ודונלד טראמפ.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם