לבנות את בית המקדש! Featured

1858526 790

שי חנניה

האנושות כולה עומדת מול מצב חדש, שונה לחלוטין, לא צפוי, משנה סדרי חיים מן היסוד. זהו שינוי בעוצמה אדירה שנוגע בזמן אחד, בכל האנושות. אירוע כזה, בשעה שהאנושות קרובה לשיא ההתפתחות הטכנולוגית והפכה מעין כפר קטן אחד, לא היה בהיסטוריה האנושית מאז מי המבול.

גם בעם ישראל קורה דבר שלא היה מאז חורבן בית המקדש. הקב"ה זרק את עמו ישראל מבית הכנסת (מקדש מעט), מבתי המדרש, מהקריאה בתורה ומהתפילה בציבור. וזה קורה באותו זמן בכל קצווי תבל. מי שדימה לעצמו שבית הכנסת הוא תחליף נצחי לעבודת השם במקדש, נזרק מבית הכנסת. ציבור שהשלה עצמו שאפשר להסתפק לנצח במלמול או בניגון של הבקשה לחזרת העבודה בבית המקדש נזרק מתפילה בציבור. מי שחשב שאפשר להסתפק בכותל המערבי נזרק גם משם.

צריך להודות. קורה כאן דבר שמשנה באופן יסודי ועמוק את כללי המשחק. זהו שינוי ברמת היחיד, המשפחה, הקהילה, הלאום והעולם האנושי כולו. צריך לחפש תשובה שמתאימה לגודל האירוע ולעוצמתו. תשובה שיש בה מהמשותף לכל בני האדם שנבראו בצלם א-לוהים.

יש דבר אחד בעולם שמשותף לעם ישראל ולעולם כולו. זהו בית המקדש השלישי. בית המקדש על הר הבית בירושלים. הוא אוניברסלי. זהו מרכז העולם. כל העולם צפוי להפנות את ליבו לשם. הגיע הזמן להתחיל בבניית בית המקדש. הקמת בית המקדש היא משימה לאומית אוניברסלית. היא מסוגלת לעורר את כל הטוב שיש בעם ובעולם. משימה כזאת תעורר את כל החיובי והטוב שיש בכל יהודי ובכל אדם ותהיה גורם מאחד.

אין להתפתות ולהשתמש במילה 'אחדות' כשהיא ריקה מתוכן. המשימה של הקמת המקדש היא הגורם המאחד המשותף. אחדות בעלת תוכן אמיתי.

את המשימה הזאת צריכים להוביל מדינת ישראל ומוסדותיה. אני פונה לראש הממשלה ולשריו. אני פונה לכל מי ששכלו וליבו פתוחים בכל העולם. אני פונה לכל מי שכבול בקיבעון חומרני או רוחני, קיבעון דתי, פוליטי או אנטישמי. מי שכבול בצרות אופקים, בפחד או בכל קושי אחר, אמיתי או מדומה. המציאות השתנתה.

יש תקווה, יש תיקון, יש עתיד. הגיע הזמן להתחיל בבניית בית המקדש.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם