כל התפילות מתקבלות Featured

1858526 790

י"ס

בימים אלו, ימי הקורונה (שייכנסו לדפי ההיסטוריה של העת החדשה של מדינת ישראל), הסוגיה הקריטית מבחינתי כיו"ר ועד בית כנסת מגן אבות בעיר הקודש קריית ארבע חברון תובב"א היא זו: מהי עבודת השם בתפילה? וכיצד יש לקיימה?

חשבתי לעצמי: אם זו אחת הסוגיות המתבררות בינינו לבין הקב"ה באמצעות הנגיף התורן, יש להעמיק ולברר את הרעיון שיש בתפילה. מצד אחד אין זה דבר פשוט כלל וכלל, ומצד שני מרגש אותי מאוד שאני מקדיש זמן מחיי ונעמד מול האינסוף, מול הנצח, ופונה אליו מתוך ידיעה-אמונה שהוא שומע אותי!

לרוב המוחלט של הציבור, שאינו חולה או בבידוד, הדאגה העיקרית היא הפרנסה. לכן נפתח באמצעות סיפור בנקודה הראשונה להתמודדות עם הדאגה הקיומית שאינה מרפה.

אדם אחד התלונן לפני החפץ חיים זצ"ל שבגלל טרדות הפרנסה אינו מכוון בתפילתו כראוי. ניחם אותו הח"ח ואמר: בשנים כתיקונן כשמביאים הכפריים לסוחר את תבואתם, הוא לוקח קצת תבואה לדוגמה ומניח על המאזניים, ולפי המשקל יודע הסוחר אם וכמה חול ואבנים נתערבו בתבואה, ולפי זה הוא קובע את המחיר. ואולם בשנת בצורת, בשעה שהתבואה אזלה מן השוק והעם דורש לחם ואין, אין הסוחר מקפיד על טיב התבואה ועל ניקיונה אלא מקבל כל מה שנותנים לו ואינו בודק.

כך בתפילה: בשנים כתיקונן, שכולם היו יראי ד' ושמרו מצוותיו בדקדוק, דקדקו בכל מצווה גם בשמיים, ותפילה שלא בכוונה לא נתקבלה, כי בדקו אותה אם היא נקייה מכל דבר זר, אולם בעוונותינו הרבים בדורות שלנו, שרבו החוטאים ופורקי העול וגם טרדות הפרנסה מקיפות אותנו מכל צד, הרי זה כמו בשנת בצורת, שאין הקב"ה מדקדק כל כך, וכל תפילה, אם היא רק לשם שמיים אף שלא כיוונו בה כראוי, מתקבלת אצל אדון כול.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
נתפסנו ברשת

  מאמר מאת אסף פאסי

בני אור – ככה נראה החושך

  הטור של אבינועם הרש....

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם