אַהֲבַת חִנָּם בַּבֵּצֵפֶר Featured

1858526 790

אברהם כהן

בשעה טובה סיימתי את לימודיי בקורס פרסום, שיווק, יחסי ציבור ודוברות - בשלוחה החרדית של הבֵּצֵפֶר.

התחבטתי רבות: האם ללמוד בבֵּצֵפֶר הישן והנושן בנמל תל אביב המשקיף לים, או אצל בנו המאומץ שחזר בתשובה ופתח בית מדרש לעולם הפרסום החרדי בקו התפר שבין בני ברק לרמת גן?

מחד גיסא, קורס ממוקד בקופייריטינג, דלתות שתיפתחנה, אך סביבת לימודים לא דתית בלשון המעטה; ומאידך גיסא, קורס כללי הפותח צוהר לעולם הפרסום החרדי, ואף שאני חף מהגדרות אני יכול לדחות על הסף טענה שאני מאמץ אורח חיים חרדי.

ויתרתי על האפשרות ללמוד קופירייטינג לחופי ת"א, ובחרתי להיחשף לעולם הפרסום החרדי בין כותלי מתחם אמפרסנד המשקיף מגבוה על אצטדיון רמת גן.

באתי רעב לסדרה המצומצמת של שיעורי הקופירייטינג בניצוחו של אילן לזרוביץ המוכשר, שהאמין בי מהרגע שיצרתי פרסומת הזויה לסכיני גילוח ועד בדיחות הקרש שהפילו את חבריי לספסל הלימודים; אך לא שבעתי מהתכנים שנלמדו על קצה המזלג, ויצאתי רעב יותר.

נפלתי חזק בין הכיסאות – בין הרצון להרחיב את אפיקיי כמי שמתיימר להיות רַעֲיוֹנַאי ובין האכזבה מתכנים חוזרים ונשנים שלא מדברים אליי; אולם מצאתי נחמה בחבריי האהובים לספסל הלימודים, שאפשרו לי לספר את בדיחות הקרש שלי במינון הנכון, ולהרגיש חופשי.

שני חסידי גור ושני חסידי בֶּלז, אחד מתנדב באיחוד הצלה והשני משרת במשטרה. והמשותף למארג האנושי הנפלא: כולם מאמצים אורח חיים חרדי, ורק אני מחליף את הכובעים כמו גרביים כדי לא לאבד את הגובה ביראת השמיים.

הפוליטיקאים זורים לציבור הכללי חול בעיניים והופכים את החרדים לבעיה קיומית. התקשורת משועבדת לאלוהי הרייטינג וזורעת שנאה אינסופית. אמנון לוי נובר בפחי הזבל של הרחובות החרדיים ומייצר לכל החברה תדמית שלילית, ואני שואל: כמה עוד אפשר ללבות את השנאה כלפי החברה החרדית?

השיח החיובי מתחיל בדיוק כאן – במאמר שמלא אהבת חינם, אך נגוע במסרים סמויים ועלול לחטוא ביוהרה עצמית. אבל המטרה מקדשת את האמצעים, ועדיף לחטוא בפוסט הזה ביוהרה עצמית מאשר לחטוא למגירה.

נכתב באהבה ענקית לכבוד חברי מחזור 12 של השלוחה החרדית.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
נתפסנו ברשת

  מאמר מאת אסף פאסי

בני אור – ככה נראה החושך

  הטור של אבינועם הרש....

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם