זועק בלי קול Featured

1858526 790

הורה לנער בעל צרכים מיוחדים

אני מבקש לשתף חוויה אישית של הורה לנער בעל צרכים מיוחדים (שוב מכבסת מילים כדי לברוח?) ואיך כותב הפייטן, "ואם באנו לפרטן ולבארן, יכלה הזמן והמה לא יכלו" – כשאדם חווה חוויה עוצמתית, תיאור הטראומה ייגמר והכאב לא ייגמר לעד.

נער בן 32 יושב בבית בחוסר מעש כי אין איש שם על לב. בננו בן 32 סובל ממאניה דיפרסיה. לא עלינו ולא על שום אדם. זוהי מחלה דו-קוטבית, ובין בירידה ובין בעלייה יש תחושה של נרדף שסכין מסובבת מאחוריו. הוא כואב ומנסה לברוח אך לא מצליח. ואני שואל וזועק, איפה פקידי המדינה, משרד הרווחה ומשרד הבריאות? פקידים מנומנמים וחסרי ברק מתעללים בחסרי ישע אלו, אמורים לתת מענה ל"הוא", לסתם ילד, נער, איש ואישה, שלכאורה אין להם שם וכתובת.

והוא זועק מתוככי הבור, ובלילות אני עונה לצערי את התשובה הכי כואבת אך הכי אמיתית – כשאני אביא את בני אולי החושך יתעמעם...

מוכרחים לפרוץ דרך יצירתית שלנו כחברה נחושה עם ברק בעיניים, שאולי תקל את מכאובם של אלו שלא רואים אותם ולא שומעים את כאבם. "אבל אשמים אנחנו על אחינו אשר ראינו צרת נפשו בהתחננו אלינו ולא שמענו". האם אנו שומעים את זעקתם ומושיטים יד, או "איש לכרמו ואיש לזיתו ושלום עלייך נפשי"?

 

כתבות אחרונות

Prev Next
נתפסנו ברשת

  מאמר מאת אסף פאסי

בני אור – ככה נראה החושך

  הטור של אבינועם הרש....

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם