מנהיג או פוליטיקאי Featured

1858526 790

יעל

כמה הבדלים יש בין מנהיג לפוליטיקאי: מנהיג עושה, פוליטיקאי מיחצן. מנהיג פועל בעד ערכים, פוליטיקאי מדבר נגד אנשים. מנהיג יודע להעריך גם אחרים שעושים, פוליטיקאי מנכס לעצמו הצלחות ומאשים אחרים בכישלונות.

לדוגמה, בזמן האחרון עבדו כוחות ההצלה קשה מעל ומעבר לרגיל בעקבות מזג האוויר הסוער החריג. מנהיג הוא מי שמודה לכולם. בשלב השני הוא מחפש איך לייעל יותר את התחומים שבהם יש לאן להתקדם. למשל, בחברת החשמל יש תנאי עבודה טובים, לכן יש די עובדים שיוצאים לתיקונים בתנאי מזג אוויר קיצוני ומחזירים את החשמל לצרכנים בקצב שמתחרה בארצות מפותחות רבות. בשירות הכבאות תנאי העבודה פחותים, ולכן היה מחסור בכוח אדם בעת ביקוש שיא. מסקנה: צריך ליצור תמריץ שימשוך עובדים למקצוע הכבאות.

דוגמה שנייה: בשנים האחרונות נערכו מגביות לקצין צה"ל שנפצע בקרב ונשאר נכה וגם לשוטרת שנאבקה במחבל ונותרה נכה. בשני המקרים הייתה המגבית למען הנגשת בית המגורים. גם כאן מנהיג יודע לכבד את מי שאיבד את בריאותו למען ישראל. מנהיג גם מבין שאם נאלצו המשפחות לערוך מגבית, צריך לשנות את שיטת העבודה. נראה שתקנות העזרה הכספית לנכים מותאמות לתנאי הכלכלה שהייתה בשנות המדינה הראשונות, וצריך להתאים אותן לתנאי ימינו.

חפשו מנהיגים, חפשו עשייה, חפשו פתרונות, חפשו אנושיות. היזהרו מסיסמאות נוצצות וריקות.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם