מי בראש? Featured

1858526 790

אנונימי

"תפסו הקב"ה לירבעם בבגדו ואמר לו: חזור בך ואני ואתה ובן ישי נטייל בגן עדן! אמר לו: מי בראש? אמר לו: בן ישי בראש. אמר לו: אי הכי לא בעינא (אם כך איני רוצה)".

מי בראש?

ממתי זו השאלה שצריכה להעסיק כל כך רב צדיק ובעל מידות טובות? איזה סיבה מוצדקת יש למהלכים שעליהם התבשרנו בתקופה האחרונה? הייתה קריאה של אלפי אנשים לפריימריז, ראינו דוגמה מהליכוד שהכול אפשרי, מה הסיפור? מה הסיבה לתקיעת הסכין באיחוד הלאומי כשלא מזמן חשבתם להתאחד לגמרי?

הרב רפי, בהיותי תלמיד ישיבה שמעריך אותך קשה לי לראות אותך במצבים האלה. נכון, קראו לך כשהיו צריכים את עזרתך וניצבת במסירותך המופלאה וקראת "הנני" כקריאת אברהם. כיום רבים קוראים לך לקיים בחירות, להעמיד את הרשימה לבחירת הציבור, מדוע אתה עונה לנו בקריאת ירבעם "מי בראש"? ואם יש הסברים טובים לכל המהלכים האלה, האם אנו לא זכאים לשמוע אותם?

ומה אמור לחשוב על זה תלמיד בן תורה בישיבה, שיש לו כישרונות ורצון מסוים להיכנס ולתרום לחברה הדתית-לאומית בתחומים הפוליטיים אך חושש נורא להפוך ל"פוליטיקאי" במובן הרע של המילה, איזו דוגמה ניצבת לפניו? אם אדם שהיה רבצ"ר וראש מכינה הפך ל"פוליטיקאי", מה יהיה הסיכוי שלו להינצל?

הרב רפי, "חזור בך"!

התלבטתי מאוד אם לכתוב את הדברים. זו מציאות בעייתית, יש כאן רב גדול וצדיק שאני עפר תחת כפות רגליו (בשיא הרצינות) שעומד בראש הבית היהודי, אך לעניות דעתי עושה נזק גדול. איך אפשר לומר את הביקורת בלי לפגוע בכבוד תורה? האם אפשר לנתק בין היותו רב להיותו פוליטיקאי? זו שאלה שאני מתחבט בה מאוד, אך מכיוון שאני דואג למפלגה הדתית-לאומית בבחירות הקרובות ומכיוון שהשאלה החינוכית שעלתה לי מציקה לי מאוד, אין בי כוח לידום.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם