די לאיים Featured

1858526 790

די לאיים – תגובה למאמר המערכת

מוסטפא מונד

אין לי אומץ להצביע לליכוד או לכחול לבן.

איני רוצה להיות שותף להתאבדות מדעת של הציונות הדתית על ידי הצטרפות למצג שווא של דרישה לאחדות ופגיעה בקיים בשביל להוביל למהלך כפוי ולא מקובל על הציונות הדתית בכוח.

אחדות היא דבר חשוב, ובאמת הייתי שמח שיקרה. אך איני בטוח שהציבור באמת מעוניין באיחוד פוליטי בזמן שאנשי הציונות הדתית לא מצליחים לשלוח את כל הילדים לאותו בית ספר (זה רוצה ת"ת זה רוצה טכנולוגי זה רוצה וכו') וכלאחר יד מתפצלים ומקימים מוסדות לימוד התואמים את עולמם המדויק שלהם ושל הורים אחרים שמוכנים לשלם על זה כסף רב.

לציונות הדתית אין קו אחיד בענייני נאמנות להלכה. זרמים ליברלים לא מוכנים להכיל זרמים תורניים. כל אחד פוסל (ואולי בצדק) את דרכו של חברו. נוסף על כך אין קו אחיד בנוגע לכל מיני תופעות הבאות ומתרגשות לעולם.

כאשר חלק גדול מהציבור ששולח את בניו ובנותיו למוסדות הציונות הדתית ובית הכנסת שלו שייך לציונות הדתית מצביע ליכוד, וחלקים אחרים אינם מצליחים ללמוד באותו בית ספר, איני מבין למה שנציגי הציונות הדתית ינסו להתאחד להפך השדר שהציבור נמצא בו.

הציונות הדתית אינה מצפה לאחדות. היא אינה מנסה להגיע אליה ולא מנסה לקדם זאת ברמה האישית.

אם מערכת עולם קטן רוצה לאיים על נציגי הציונות הדתית שיצביעו לליכוד או לכחול לבן ובכך להעלים את הציונות הדתית מבחינה פוליטית (כמו שגם ראש הממשלה נתניהו קצת מנסה, ועוד רבים) כך שבפועל תיווצר פגיעה בכלל מוסדות הציונות הדתית, זכותם.

אנו נאמנים לנציגים (למרות כל הבוץ המושלך עלינו לא נשפוך את הציונות הדתית עם המים). אנו נאמנים לייצוג הפוליטי (הקיים) שבסופו של דבר שומר על הערכים של הציונות הדתית.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
נתפסנו ברשת

  מאמר מאת אסף פאסי

בני אור – ככה נראה החושך

  הטור של אבינועם הרש....

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם