שאלות מיצהר Featured

1858526 790

מוריה מאיה אפלקר, יצהר, שומרון

הכול התחיל במשפחות בודדות, חלוציות ואמיצות, אשר עלו לגבעת טרשים שוממה,

הכריזו "קומי אורי - ארץ ישראל לעם ישראל!" ותקעו בה יתד. בתנאים של מסירות נפש אדירה וראויה להערצה, התגוררו במקום והפריחו את השממה. וכל זאת בצל ההתנכלויות הבלתי פוסקות.

יום אחד, קיבל לידיו נריה זארוג, מחלוצי הגבעה, צו הרחקה על לא עוול בכפו. נריה הזקיף מלוא קומתו והכריז - אלחם בצו בכל כוחי! זהו ביתי, לא תגרשו אותי. כשאשתו מרים מאחוריו, תומכת ומעודדת בכוחות נפש אדירים, הם יצאו למלחמה נגד הצו הדרקוני, המתנשא והיהיר. מסירת הצו פתחה פתח לשרשרת של אירועים, שכמו כדור שלג מתגלגל הלכו והחריפו ופגעו קשות במערכת היחסים בין הצבא לתושבים, שגם ככה היא מורכבת ולא פשוטה בכלל.

הקרע הגיע לשיא כאשר נריה שהה בבית ביצהר ואזק עצמו לרצפה. אל המקום הגיעו כוחות רבים במטרה לעצור אותו על הפרת הצו. הכוחות נהגו באלימות רבה כלפי התושבים שהגיעו למקום להביע את תמיכתם בנריה. מאוחר יותר, שכנה שלי דפקה אצלי בדלת וביקשה משחה נגד כאבים, כי הפילו אותה על הרצפה וגם את בעלה. התאפקתי לא לבכות מולה, וקיוויתי שהילדות שלי לא שומעות כלום.

אלא שבבוקר למחרת בתי הבכורה, עוד לא בת שש, המטירה עליי מבול שאלות - על השכנה ועל המכות, על הצעקות מבחוץ ועל הסירנות ששמעה מחוץ לחלון. ואני? רק הסברתי לה את הדברים בשפה שלה, עד כמה שהיא מסוגלת להבין. את הדמעות השארתי לאחר כך, שהיא לא תראה אותן. כי כל מה שהתחשק לי לעשות באותו רגע היה לתלוש את הדלת מהמקום ולצרוח - למה?

 

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם