פרשנות עזה Featured

1858526 790

ר'

תגובה למאמר המערכת "הזעקות שהטילים מנסים להשמיע"

יפה כתבתם ש"הכול עניין של פרשנות... אבל ציוני הוא איש אמונה שדואג שתמיד הפרשנות שלו תפנה למקום הנכון: לחיבור לתנ"ך, לחיבור לחזון הארץ, לחזון הנביאים, לחזון אבותינו".

רק פספסתם נקודה קריטית אחת: ציוני דתי אמור לדאוג שהפרשנות שלו תחבר אותו לדברי הנביאים נוסח "למה לי רוב זבחיכם". במקרה הזה, אפשר להוסיף את מעשי החסד שלנו לתפילות שה' מאס בהן.

נכון, אנחנו גומלים חסדים ברמה עצומה. אבל בלי ההילה של "חסד" והתנדבות, במעשי היומיום הבנליים שלנו, האם איננו רומסים זכויות של אחרים? ברור שכן. מי לא הוסיף חדר לדירה שלו בלי אישור? (האם אנחנו בכלל מבינים שיש השלכות על השכנים ועל השכונה?) מי לא מנסה לחסוך שקל פה ושם בהתמקחות עם בעל מלאכה שצריך את השקל הזה להאכיל את משפחתו? ומצד שני, מי לא מנסה לחסוך כמה שקלים בעבודה "בשחור", למרות שהמיסים שאנחנו לא משלמים הם פת לחמם של אנשים שזקוקים לעזרה?

אז נכון שאנחנו משוכנעים שהמיסים שלנו הולכים בראש ובראשונה לרפד כיסים של מושחתים. אבל בואו נהיה כנים - איך אפשר לצפות מהפוליטיקאים להיות נקיי-כפיים אם אנחנו בעצמנו לא כאלה? וחוץ מזה, מה אומר לנו הפסוק "תמים תהיה עם ה' אלוקיך" אם לא "אתה תעשה את הדבר הנכון, גם אם שאר אנשי העיר מרמים וגונבים"? על נח נאמר שהוא נחשב צדיק כי לא גנב פחות משווה פרוטה, גם כשכל העולם כולו נהג כך.

אין לי מושג איך פוליטיקאים יצליחו להחזיר את הגלגל אחורה אחרי אוסלו והבריחה מחבל עזה. חפרנו לעצמנו בור עמוק מדי. אבל אני כן יכול לדאוג שאני אקח כל טיל, כל בשורה על ילד חולה, כל תאונת דרכים – ואשמע אותם כדברי הנביאים, שאנחנו עדיין לא ראויים לבית המקדש כי אנחנו רומסים זכויות של אחרים. ואת פתרון המשבר אני משאיר בידי השופט העליון.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

נתפסנו ברשת

  מאמר מאת אסף פאסי

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם