בואו לכרמיאל

 

הרי השמינית היא השנה הכי שווה בישיבה ובאולפנה: סוף סוף הגעת לפסגת שאיפותיך בכל ימי התיכון - תוכל להתעלל בחמשושים כרצונך, תארגן את ההשבעה, המסע ישראלי, ה-הכתרה, פורים! אולי אפילו תהיה רב פורים!
בכל שנה ישנה קבוצה של כמה עשרות שביעיסטים הזויים כאלו, שבוחרים לוותר על השמינית בישיבה או באולפנה ולעבור לגור בדירה עם עוד חמישה חבר'ה בעיירת פיתוח בפריפריה. הם לומדים בתיכון בעיר, מתנדבים בהמון מקומות בעיר וגם נמצאים בסניפי בני עקיבא המקומיים.
ישנה עיר בצפון הארץ העונה לשם כרמיאל.
כרמיאל היא עיר שהוקמה כדי ליצור רצף התיישבותי יהודי בגליל בין עכו לטבריה, היא נמצאת ממש במרכז המפה אם תשימו את האצבע בין מזרח למערב, אנחנו כ-20% יהודים בתוך 80% ערבים שהולכים ומשתלטים גם על העיר שלנו.
בכרמיאל קיימים המון תחומים שזקוקים לעזרה והתנדבות, למשל: קליטת עלייה, בעלי מוגבלויות, עזרה לקשישים, משפחות רווחה, הפצת יהדות - בכל אחד מהתחומים נצרכת המון עזרה, והשל"פים מתנדבים בתחומים שונים בעיר.
הם משתלבים בכיתה י"ב בתיכון המקומי וצריכים פשוט "להיות שם". זה משמעותי מאוד ומקדם הרבה חבר'ה מקומיים שלפעמים בזכותם הולכים למכינות או לישיבות או לשירות צבאי מוצלח.
חוץ מזה, תחום משמעותי מאוד שבו נעזרים בשל"פים בעיר הוא סניף בני עקיבא בעיר - יש לנו סניף מדהים שכבר שנים רבות שוזר בתוכו המוני סיפורי חזרה בתשובה והתקדמות רוחנית וערכית. הסניף פעיל מאוד וחב"ב והצוות הדרכה בראבק מטורף!
אבל יש בעיה ממש קשה שעוצרת אותנו מלהתקדם.
אין בכרמיאל תיכון לבנים שאליו הולכים כל הבנים הדתיים. כל אחד הולך למקום אחר או לפנימייה, ורוב החבר'ה שהולכים לתיכון הדתי בעיר לא בראש של בני עקיבא לעת עתה. לכן יש מחסור גדול בבנים בחבריא ב' ובהדרכה, מה שגורם לכך ששבטים של בנים לא מצליחים להתפתח ועוזבים את הסניף, וככה כבר שנים השבטים מתפרקים ולא נשארים בהדרכה ובחבריא ב'.
בשנים האחרונות מדריכים מכרמיאל יחד עם השל"פים הצליחו להצמיח שבטים פעילים עם חניכים קבועים שמגיעים, ולבנות חבריא ב' פעיל מאוד שמתנדב בהמון תחומים בעיר ומשמעותי מאוד גם לחבר'ה עצמם.
בקיצור, העיר כרמיאל ממש ממש זקוקה לשל"פים!
יוסף 058-6702330
יואל 052-5556356
אלחי 050-9606086
אלעד 050-9329653
אריה 054-3554427
יהונתן 054-6391212
(השל"פים של השנה)

כתבות אחרונות

Prev Next
נתפסנו ברשת

  מאמר מאת אסף פאסי

בני אור – ככה נראה החושך

  הטור של אבינועם הרש....

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם