הספרים המעופפים Featured

1858526 790

אוהד דהן, מנהל התיכון ביב"ע מירון

בסרט האנימציה הקצר "הספרים המעופפים המופלאים של מר מורינס", הספרים מקבלים חיות ואנושיות. ולא רק מקבלים, הם נותנים אותה לכל מי שבא בשעריהם. בראש הדמיוני שלי זה קצת הזכיר לי את ימי התשובה.

הסרט מגולל את סיפורו של מר מורינס, חובב ספרים ידוע, שיום אחד לפתע פתאום סערת הוריקן מעיפה אותו ואת כל ספריו למקום לא נודע. יותר משֶמר מורינס דואג לחייו, הוא דואג לספרים שהתפזרו לכל עבר, וביניהם הספר המיוחד שבו נהג לכתוב את כל זיכרונותיו והווייתו.

הדפים של הספר עפים לכל עבר ומר מורינס מוצא את עצמו נוחת מול בית גדול ויפהפה, שם מקבלים את פניו שאר הספרים האנושיים.

הספרים הופכים במהרה (בכל זאת סרט של 15 דקות) לחבריו של מר מורינס, דואגים לו ושותפים איתו לחוויות מרגשות, מצחיקות ומלחיצות כאחד.

הם נותנים לו מעטפת נעימה ורכה, ובכך הוא מצליח לשוב לשחזר את זיכרונותיו שהתפזרו לכל עבר בהוריקן. עוברים הימים, וספר הזיכרונות מושלם כאשר מר מורינס מגיע לגיל שיבה.

הספרים נאלצים בכאב להיפרד ממר מורינס, שממשיך לדרכו, ובעת עומדו בפתח הבית קורה דבר מיוחד במינו: כל הספרים מתחילים כאחד להתעופף סביבו ומחזירים לו את זיכרונותיו האבודים, ובכך הוא שב להיות צעיר. הוא מתעופף עם קבוצת ספרים ומנופף לשלום לספרים שנותרים בבית.

גם בימי התשובה אנו מקבלים ערך לכל רגע ורגע בחיינו. אנו מקבלים חיות מסידורי התפילה ומהמילים הכתובות, ומדלגים מאחת לאחת מתוך הבנה ש"ספרי חיים ומתים לפניך נפתחים". אנו מבינים את גודל השעה, וכל רגע ורגע הופך להיות זמן יקר.

המילים הללו מפיחות בנו תקווה וחיים, ומצליחות לעורר אזורים רדומים. אנחנו מגיעים ליום הדין עם ערמות של דפים, מעשים וזיכרונות מעורבבים.והדפים מתעופפים בהוריקן אחד גדול שחולף מהר מאוד, ונוחתים רק על לב אותו אדם שרוצה לשמוע. לעשות קצת סדר.

המילים הללו ממחישות לנו את גודל המעמד, כמו אותן אותיות פורחות באוויר שפגשנו ברצף ההיסטוריה היהודית. הן גם מנופפות לשלום לנו ולשנה חדשה וטובה שתבוא עלינו לטובה.

"כי גז חיש ונעופה" – עם כל הספרים המעופפים.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
נתפסנו ברשת

  מאמר מאת אסף פאסי

בני אור – ככה נראה החושך

  הטור של אבינועם הרש....

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם