חוגגים את ירושלים Featured

1858526 790

למה אנחנו חוגגים את יום ירושלים?

יאיר מבשר

האירוניה בשיא חדש: חמישים ושתיים שנים בדיוק לאחר ששוחרר ההר – הוא נופל מחדש. ביום ירושלים לפני חמישים ושתיים שנה נכנסו הצנחנים החמושים בשער השבטים אל הר הבית ומצאו את אנשי הווקף כנועים ללא נשק. ביום ירושלים הזה אנשי הווקף ייכנסו דרך שער השבטים ללא נשק וימצאו את השוטרים חמושים כנועים. המשטרה החליטה ששמירה על הסדר הציבורי ברמדאן לא כלולה בחוזה שהיא חתמה עם מדינת ישראל, ולכן במקום להתאמץ ולשמור על נורמליזציה בהר הבית לפחות ביום שבו מציינים את שחרורו – המשטרה נכנעת לאלימות ומשאירה את ההר סגור ביום חגו.

אני נוהג לפי הרב אליהו ולכן אני לא עולה, אבל כמעט בכל תפילת עמידה בשבועיים האחרונים אני מתפלל לה', לפעמים בדמעות, שלא ייתן לביזיון הזה לקרות. במקום שבו ה' אמר שיהיו עיניו וליבו שם כל הימים, אויבינו יבזו את שמו. "שאגו צורריך בקרב מועדיך". הר הבית הוא לא רק הלב של האנשים שעולים אליו על פי רבותיהם. הוא הלב של כולנו, וכשלהם אסור לעלות זה מראה בדיוק מה שווה השחרור שלו לפני יובל. זה לא ביזיון רק למדינה. זה ביזיון לשם ה' שהיא נושאת. כל מי שאכפת לו מה' צריך להיות מזועזע מחילול שם שמיים הנורא שהרפיסות הזו גורמת. 

אבל אנחנו, כמנהגנו, בעת שבה יחולל הר הבית – אנחנו נרקוד ונשמח (על זה שהר הבית שוחרר...) בכותל המערבי, ונשאיר את ה' לבכות לבד על הביזיון שמתחולל במקום אשר בחר ה'.

לתגובות: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם