לתוקף קדושת יום השואה

1858526 790

צ'

עד לפני כמה שנים הייתי סולד בכל שנה מהרעיון לציין את יום הזיכרון לשואה בחודש ניסן. ידעתי את הסיבות והטעמים לדבר, אבל באופן פשוט הרגשתי הרבה יותר מחובר לזיכרון הנורא והנשגב הזה בי' בטבת מבכ"ז בניסן.

עד שלפני כמה שנים חלמתי חלום. השנה שנת ה'תש"ה לבריאת העולם, והנה בחלומי אני רואה את חודש ניסן ההדור והנאה בלבושו עולה לפני בית דין של מעלה וזו בקשתו: "גלוי וידוע לפניכם שנתנני הקב"ה לעמו ישראל כחודש שבו נגאלו ישראל ממצרים וקבע שבי יגאלו לעתיד לבוא בגאולה אחרונה, ובעקבות כך ובעקבות עוד דברים טובים שקרו בי קבעו בי גם חז"ל ברוח קודשם שאין אומרים בי תחנונים והספד. ומיוחד אני מיתר חודשי השנה, אבל מאז באה על עמי הגזרה הנוראה הזאת, שנקראה בפיהם 'שואה', מבקש אני שיעשו בי ציון וסימן של חולין לזכר הדבר הנורא והנשגב הזה".

ומאז לום ההוא החהתחולל בי שינוי פנימי גדול ביחס ליום הזה, לא רק בשאלת ציון תאריך כזה או אחר, אלא שינוי פנימי מהותי: כמעט לא עובר יום שאני לא נזכר בדבר הזה. בתודעתי פנימה הוא שמכווין את התודעה שלי יומיום כמעט, עם יציאת מצרים ושיבת ציון יחד.

אני זקוק לך

דוד

שלום חבר. רציתי לכתוב על נושא כאוב ולא נעים, ועל כן גם לא נהוג לדבר על אודותיו: נושא ההתמודדות עם בעיות נפשיות.

לצערי או לשמחתי (תלוי ברגע שבו תתפסו אותי), אני חווה את ההתמודדות הזו בשנתיים האחרונות.מדובר בהתמודדות עם התמכרות שעליה הצלחתי להתגבר בצורה משמעותית, וכן התמודדויות עם חרדות, פחדים, דיכאון ובדידות המייצרים כאב עצום.

אחד מהכלים המשמעותיים שאיתם אפשר לעמוד בהתמודדויות הללו הוא תחושת ה"ביחד".תחושה המאותתת שיש מי שאיתי, יש מי שמקבל אותי ללא תנאי, על סך חלקיי.וכאן תוכל לסייע לי (וכנראה גם לך).

פתחתי כתובת מייל אנונימית: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. והיה ואתה מכיר את ההתמודדות, כי אחד מהסביבה שלך נמצא בה, או שלחלופין אתה עצמך חווה או חווית אותה – אשמח שתכתוב לי את מה שעולה על ליבך. חיזוקים, עצות, תובנות וכדומה (מיועד לבנים).

ההבנה שאני לא לבד בהתמודדות הזו, ושיתוף האנשים שיכולים להבין את שאני עובר – יועילו לי ולך.

הכול באנונימיות.אז דחילק, אם אתה מרגיש קשור לעניין תכתוב בבקשה...

וה' הטוב יעשה הטוב בעיניו.

במרכזי הזהות מצילים נפשות

א"ג, בת שירות לאומי במרכז זהות במעלה אדומים, מדרשת מעלה אורה

כנס חיפוש שירות לאומי. אלפי בנות מסתובבות, אחת רוצה נוער בסיכון, אחרת הדרכת טיולים והשלישית חינוך מיוחד או תיכונים.

אני ניגשת אלייך, מנסה להציע לך שירות בהדרכת זהות יהודית. את מתנצלת, מסבירה שזה פשוט לא בשבילך, זה לא מה שאת מחפשת – כי את, את צריכה משהו גדול, רציני, משהו שתרגישי בו את עוצמת השליחות. מקום שתרגישי בו איך את, בכוחות המיוחדים שבך, שינית לילד את החיים. אז תודה, אבל לא.

ואת הולכת עוד לפני שאני מספיקה להגיד עוד משהו...

אז יש לי בשורה בשבילך – כן, לחבר ילדים לערכי היהדות זו שליחות ענקית מאין כמותה!

יש במדינה המדהימה שלנו עשרות אלפי ילדים בסיכון. ילדים שחיים במציאות שטחית לחלוטין. ילדים שכל מה שמעסיק אותם בחיים זה להשיג עוד איזו דמות ב'פורטנייט' או לעשות סלפי עם נועה קירל. ולך, כן לך, יש אפשרות לגרום לאותם ילדים לחיות חיים הרבה פחות רדודים והרבה יותר ערכיים ומשמעותיים.

לא, את לא צריכה להיות מ"הדוסיות של הכיתה", לא זאת שיודעת את כל התנ"ך בעל פה ולא זו שמכירה את ההלכה לפרטי פרטים; את פשוט צריכה להיות מישהי שחיה ערכים. אחת שפשוט רוצה לתת, שמבינה שיש משהו מעבר לסדרות טלוויזיה ומשחקים במחשב.

ברגע שהילדים רואים מישהי כמוך – הם כבר רוצים לחיות חיים אחרים, לקבל ממך עוד שיעור או סתם לשחק איתך בהפסקה. העיקר להיות קרובים אלייך ולספוג עוד קצת מהטוב הזה שיש בך!

יש לך יכולת – יחד עם עוד מאות בנות אחרות – לעשות שינוי, להקים (בתוך עולם שטחי) דור שמוּנע מערכים גדולים ואמיתיים, אלו שאת גדלת עליהם ושנמצאים כבר עמוק בתוכך.

עכשיו הבחירה בידיים שלך. איך תיראה שנת השירות שלך?

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם