אחרי הבחירות

1858526 790

אלנתן הכהן

(נכתב במוצאי שבת תזריע תשע"ט)

ברוך ד' אנחנו זוכים לבחור שלטון במדינת ישראל החיה וקיימת אחרי אלפיים שנות גלות, להיות שותפים בקידום תהליך הגאולה. כולנו, כל אחד ואחד מאיתנו, זוכים להיות שותפים בהתעצבות המדינה, חזונה, מוסדותיה. כל אחד מאיתנו מרגיש אחריות לייעודה, למטרותיה. אשרינו שזכינו לכך.

עוד יומיים יתמנה כאן מלך חדש, והוא יהיה המלך של כל עם ישראל. גם של הימין וגם של השמאל. הוא יהיה מלך של שלום. מלך שהשלום שלו. המלך שלמה. כך צריך להיות. כך חייבים.

אחרי שבמערכת הבחירות הנוכחית רובם של הקמפיינים, רוב מצעי המפלגות, התמקדו בשלילת האחר, בשלילת מי שחושב הפוך ממני עד לכדי שנאה ותרעומת (במקום לעסוק בערכים העצמיים שכל אחד מביא עימו), חייבים שהמלך, מכל צד של המפה שלא יהיה, יהיה מלך של שלום. מלך שידע לעשות שלום בתוכנו, מלך שידע גם לדבר שלום לכל העולם כולו. זאת אחריותו. הוא המלך של כולם. הוא מלך ישראל, מלך של עם השלום.

"את אחיי אנכי מבקש", זו הייתה הכותרת שנתן הרב צבי יהודה זצ"ל למאמרו אי אז בימי הסזון. "את אחיי אנכי מבקש", את כולם, את כל המפלגות. כל מה שלא נבנה פה, בתורה בעם, בארץ, כל מה שלא נעשה – הבסיס היחיד והאיתן לקיומו, להחזקת עמדתו ולהצלחתו, הוא האחדות, השלום. הוא יביא אריכות ימים לנו, לממשלתנו. לראות בנים לבנינו שלום על ישראל. "מי כעמך ישראל גוי אחד בארץ", "כאיש אחד בלב אחד". האחדות היא מה שבונה אותנו, השלום. זה הבסיס שלנו, יסוד דרכנו. בזה תלוי עתידנו. יש לנו אהבה, והיא, ורק היא, תנצח.

אחרי הבחירות (אף שלעניותי זה היה צריך להיות גם לפניהן ותוך כדי), יש צורך שנביט זה לזה בעיניים ונבחר זה בשזה. "אני אבחר בך, ואת בי תבחרי". יש צורך שימין ושמאל נפרוץ, אבל נעריץ את השם הנישא בפינו, השלום, האחדות, "שם גופיה איקרי שלום". שנאמין במה שנשמתנו חפצה ונחיה אותו, את מי שאנחנו באמת, חלקים משלם, חסרים ללא האחר. הדבר הזה חשוב מכל פתק, מכל רשימה, מכל מצע מפלגתי. הוא אנחנו. אלו חיינו. איננו יכולים בלי כל חלקי עמנו, איננו יכולים להיות נכים, יד שמאל בלי יד ימין או להפך.

אם נשכיל ונבין זאת, אם נפתח את הלב ואת הנפש, אדרבה, ההבדלים שבינינו יהיו פתח לעושר, לבירור, לליבון, לאמת ולשלום. הבחירות האלה יוכלו ויהיו צוהר ושער לאביב המריע ברוב תבואות, במרבדי פרחים ובהרמוניה. נוכל לחגוג את חג הפסח הקרב בחבורה שלמה, חברים כל ישראל, סביב שולחן הסדר. זו ודאי הבחירה האמיתית שלנו. שירו שיר לשלום. שיר השירים אשר לשלמה. תלחשו תפילה.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם