מהי מפלגה דתית-לאומית?

1858526 790

מהי מפלגה דתית-לאומית? –תגובה למאמר המערכת "יש לי חלום"

ברוך מיכאלי, מעלות

שוב חוזרים על אותה טעות, שוב מסתכלים דרך פריזמה צרה, כשכותבים על מפלגה דתית ציונית.

ראשית, וסליחה על ה"אפיקורסות" שבדבריי, לאחר פרישת בנט-שקד - מדוע להמשיך ולקרוא למפלגה 'בית יהודי', ולא לחזור לשם המיתולוגי מפלגה דתית-לאומית, שם שיש לו זכויות רבות בהתיישבות, בציבוריות הדתית ובחינוך הדתי?

אבל מעבר לסמנטיקה, אני קורא שוב ושוב את היעדים שהגדרתם למפלגה זו, ושואל את עצמי: שוב מפלגת רעננה-גדרה ויו"ש? שוב כל מה שמעניין זה יהודה ושומרון? הר הבית? נכון, נושאים אלה חשובים, אבל בחברה הישראלית יש עוד דברים חשובים, וגם לציבור הדתי-לאומי ממטולה ועד אילת יש דברים חשובים נוספים. מתי תעלה התבונה שמפלגה שהיא דתית-לאומית צריכה לחשוב על כלל הציבור הדתי-לאומי וגם על כלל החברה הישראלית?

נראה לי שמפלגה דתית-לאומית חייבת להגדיר בין יעדיה את קידום הפריפריה (מעניין שלא שמענו ממנה ציוץ, לא בפרשת מנהרות החיזבאללה, לא בעניין הרכבת ותושבי הצפון, לא בדרישה לקידום הרפואה בפריפריה וכו'). מפלגה דתית-לאומית חייבת לשים בין יעדיה את איחוי השסעים בחברה הישראלית וצמצום הפערים בין רובדי החברה הישראלית, יחד עם (ובלי להתבייש בזה) לקדם את האינטרסים של הציבור הדתי-לאומי בכלל מדינת ישראל (לאחר פרישת בנט ושקד לא צריך להתבייש ולומר שזו גם מפלגה סקטוריאלית). מפלגה דתית-לאומית חייבת לשלב בין חבריה את נציגי כלל החברה הישראלית, ולחזור לכלול בין חבריה נציגים מעבר לתחומי רעננה-גדרה ויו"ש.

רק מפלגה שתתחבר מחדש לכלל החברה הדתית-לאומית בארץ, מצפון ועד דרום, תחזור להיות גם המפלגה שלי ואני משוכנע שגם של רבים נוספים.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
נתפסנו ברשת

  מאמר מאת אסף פאסי

בני אור – ככה נראה החושך

  הטור של אבינועם הרש....

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם