כשהרוב יהיה יהודי

מה יקרה כשהרוב יהיה ירא שמים? – תגובה ל"חיזקתם את האמון שלי בשב"כאינני שייך לנוער הגבעות, אינני שייך לאידיאולוגיה זו, ואינני תומך בפעולות אלימות כלשהם ח"ו. ובכל זאת אני מרגיש צורך לתת מענה לדברים. טענה מול טענה.
מקריאת הכתבה "מבוקש מספר 1 של השב"כ" מה אני יודע על מאיר אטינגר?


1. מיוחס לרב כהנא זצ"ל, ממשפחת תלמידי חכמים בעלי אהבת ישראל גדולה, ובשל כך נרצח.


2. מקפיד להבהיר שהוא פועל מתוך אהבת ישראל, ובעד מרי אזרחי עתידי לא אלים, הפגנות שונות וכו'.


3. לא יושב בשקט: מציף את השאיפה ל"מלכות ה'" ול"מלכות דוד" (שלוש פעמים בכל יום כל יהודי ירא שמים מתפלל ואומר "את צמח דוד עבדך מהרה תצמיח"; בקדיש אנו אומרים פעמים רבות ביום "וימליך מלכותיה, ויצמח פורקניה ויקרב משיחה, בחייכון וביומיכון... בעגלא ובזמן קריב"). רבים אומרים זאת כצפצוף הזרזיר או כמשהו שיקרה בעוד 2,000 שנה נוספות, ואילו הוא מכוון למילים, כי הוא רואה את זה (כמו רבים אחרים, דתיים וחרדים) מתקרב.


4. אז אנו יודעים שהוא רציני ומאמין במילים שאנו אומרים בקדיש "בחייכון וביומיכון", ומציף את העניין. הוא גם משוכנע שזה לא יבוא בקלות. אז מה לעשות, שכנעתם אותי שהוא אדם רציני ובא מעולם טהור, מאמין בנבואות התנ"ך, ולכן הוא בעל שאיפות רוחניות כלל ישראליות גדולות (אע"פ שדרכו האידיאולוגית אינה דרכי).


5. לא ייאמן, אבל הכתבה הזו הצליחה, לצערי, לעורר בי חששות כבדים להתנהלות השב"כ והנהגת העם - בעוד כ 40 שנה. לו יצויר שעוד 40 שנה, עקב הריבוי הטבעי והחזרה בתשובה, 40% מהעם יהיה "ירא שמים" בגוונים שונים, וברור יהיה שבתוך כ-10 שנים יהפוך לרוב, ולכן הציבור הדתי-חרדי אולי יתחיל לשאוף ולהיערך להקים את "מלכות דוד" בפועל. מה יעשה הציבור החילוני-שמאלני? שתי אפשרויות: 1. יקבל באהבה ובענווה גדולה את המצב, ויכבד את חוקי הדמוקרטיה ואת דעת רוב העם. 2. יחליט שחייבים להגן על הדמוקרטיה החילונית בכל מחיר! ולכן מתעורר החשש הכבד שהציבור החילוני-שמאלני יתנהל בצורה לא דמוקרטית, ובעודו הרוב יחוקק חוק שכל המפלגות הדתיות הן מחוץ לחוק (שהרי הן כופרות בדמוקרטיה), והרבנים והמנהיגים הדתיים-חרדים מהווים איום על הדמוקרטיה, ואולי מקומם בכלל בכלא, במעצר מנהלי – כדי להגן על הדמוקרטיה.


היום, הנהגת המדינה ומוסדותיה מתנהגים בצורה לא דמוקרטית כלפי אזרחים ישראלים מהשורה (החושבים קצת אחרת), שאין נגדם אישום פלילי ממשי ואין בהם סכנה ממשית לדמוקרטיה הישראלית החזקה, ושוללים מהם את החופש ואת המשפחתיות. מה יהיה בעוד שנים לא רבות כשכל מושג ה"דמוקרטיה" יהיה בסכנה?


מלבד זאת עלי לציין ששמחתי מאוד לראות את השימוש שלכם במאמר בערכי הדמוקרטיה לאורך כל הכתבה, שהרי כולנו מבינים שבמשך עשרות השנים הקרובות - אנו עדיין מחויבים לדמוקרטיה ולחוקיה לגמרי, לגמרי, שהרי רק כך נשרוד יחד כעם אחד! ולכן אנו מצפים לגמרי גם מהנהגת המדינה ומוסדותיה להתנהל בהתאם!

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם