התמונה המלאה

1858526 790

בואו נראה את התמונה המלאה – תגובה ל"זה מה שהרב נריה רצה?"

אורי ליבי, מדריך בסניף רחובות

זה מה שהרב נריה רצה?

לדעתי כן. אילו הרב נריה היה מגיע לוועידה שנערכה בפסח הוא היה רואה 300 נערים נלחמים על דעותיהם ועל עקרונותיהם, הוא היה רואה איך תורה ודרך ארץ שרויות בדיונים. בסניפים הוא היה רואה פעולות, שיעורי תורה, קירוב חניכים לתורה והמון דברים ערכיים למען עם ישראל שעושים קידוש השם ענק. הוא היה רואה חניכים לומדים משניות לקראת סיום ש"ס משניות שערכנו במחנה סיירים.

אילו הרב נריה היה מגיע למחנה סיירים הוא היה רואה מאות חניכים לומדים בחברותות בבית המדרש, הוא היה רואה צוות בית מדרש פעיל שמלהיב בשירים ודברי תורה, הוא היה רואה חניכים שבאים לשאול את רב המחנה, הוא היה רואה אלפי חניכים רוקדים בליל שבת, הוא היה רואה רכזים שמשקיעים את כל כוחם לאורך חודש שלם.

אילו הרב נריה היה נוכח במחנה ניצנים הוא היה רואה איך עשרות ילדים בכיתה ה' באים לתפילות ומתחברים לארץ ישראל באהבה.

אילו הרב נריה היה היום בתנועה הוא היה מאושר!

כתבת על נפרד ומעורב. בתנועה כל כך גדולה ומגוונת, גם אצל הרבנים הדעות מגוונות. ישנם סוברים שמעורב לכתחילה ויש סוברים שבדיעבד. הרוב מבינים שאי אפשר להכריח הפרדה בכל דבר. יש דברים שאין עליהם ויכוח ושם דרושה הפרדה, אבל בדברים אחרים ברור שאסור להפריד, ואני חושב שעלינו לסמוך על הרבנים ומובילי הדרך בתנועה.

יש מה להשתפר ואנחנו לא מושלמים אבל התנועה תמיד בתנועה, תמיד מתקדמת ומשפרת חבר'ה מסוימים ואז עוברת לאחרים שצריכים עזרה. וכל מי שמשתף פעולה נבנה מתוך הדבר ולא משנה מאיזה בית הוא בא. כל מי שמשתתף באהבה ואמונה, מתקדם.

אין לנו מטרה לקחת את ה"דוסים" בלבד; כל היופי הוא שלוקחים גם את החבר'ה שנראים לא קשורים בהתחלה ומקרבים אותם. ואיך מקרבים אותם? נפריד את כל מפעלי התנועה? לא חושב שזו הדרך כי זה פשוט לא יעבוד.

חייו של אדם לא נגמרים בגיל 17, ודברים שרכש בבני עקיבא ימשיכו אתו עוד והוא יוכל לשפר אותם.

דברי הרב קוק שלפי דעתך בטח מתהפך בקברו הם בדיוק הסיבה לכך שהרכזים "הבני"שים" עושים מוראלים עם כולם, וזו בדיוק הסיבה שלא זורקים אבנים על חוסר צניעות. זו תורת התנועה, דרך הוספת אור!

אני מדברי הרב קוק זצ"ל ("הצדיקים הטהורים"...) למדתי שהפתרון הוא להשתולל ולצעוק על הדברים האלה אלא עלינו לקום,לשנות מציאות, להוסיף אור, לחנך בגישה חיובית, להוסיף קדושה.

בני עקיבא מקרבת ועוזרת להמון אנשים להבין מהי דרך תורה בצורה פנטסטית. אין ספק שהמון דברים צריכים שיפור אבל אנחנו מתקדמים קמעה קמעה. אם נמשיך להוסיף אור, נראה פירות. אם נלך בדרך הצעקות וההתבדלות, נהפוך לתנועה קטנה ואליטיסטית שלא מקדמת דברים גדולים בעם ישראל.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
נתפסנו ברשת

  מאמר מאת אסף פאסי

בני אור – ככה נראה החושך

  הטור של אבינועם הרש....

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם