רשמים מ'הבלתי רשמיים'

1858526 790

אביר ח'

לפני זמן מה הופיעה כאן כתבה על הסרט 'אנו רצים'. בעקבות הפרגון הסוחף הלכתי להקרנה ביישוב שלי וממש נהניתי. התרוממתי. הופתעתי שאפשר לקחת את הכוחות האלה ובאמת להרים את הרוח. לא גדלתי על טלוויזיה ולא על קולנוע והתלבטתי הרבה אם ללכת, אבל בהחלט היה שווה. גיליתי שכנראה יש תפקיד אמתי למסך.

אחרי החוויה המוצלחת הזאת, שעוד מהדהדת בי, ראיתי בשבועות האחרונים פרסומים וכתבות - גם פה - על הסרט 'הבלתי רשמיים'. בעקבות הפרגון הסוחף הלכתי לראות. באמת נהניתי מהביצועים, בעיקר של שולי רנד והצמד שאתו. ובהחלט ממבנה הסיפור, מהצילום, העריכה, ממש ממש מקצועי, יפה ומעורר הזדהות.

אבל יש לי ביקורת, ולמפרע הופתעתי מאוד שאף אחד לא הזכיר אותה בשום כתבה.

הפריע לי המסר שראיתי בסרט - שאו שאתה נאמן ומסכן (יעקב כהן - שולי רנד) או שאתה נכלולי ומצליח (כל השאר). זה לא נכון במציאות ובטח שלא באידיאל היהודי שאני מכיר. יש לי הרבה חברים ישרים שמצליחים מאוד בחיים.

יפה שיש בסוף אמירה שגם משה רבנו לא נכנס לארץ ובכל זאת שמח שעם ישראל נכנס, וזה בהחלט מעלה שאלות וכיוונים על מלחמות אגו סביב דברים של אידיאלים. אבל אותי זה השאיר בעיקר עם טעם מר, של כמה מסכן מי שלא רמאי.

מה גם שלהבנתי, הסיבה להקמת ש"ס היא לא רק כבוד וכסף, ולא זה הדבר הבלעדי המשותף לחרדים אשכנזים וחרדים ספרדים, כמו שנראה לי על המסך. סיבה מרכזית לא פחות היא הרצון להחזיר עטרה לישנה - מהחילוניות, שאליה הובילו גורמים בעלי אינטרס בקרב העולים. והחלק הזה נעדר כליל. לא בא הרב עובדיה אלא להשיב את כבודו הרמוס של יעקב כהן. ולא באו כל העסקנים אלא להשיג משרה ופוזה מול עמיתיהם. וגם הרב משה, שחרד בתחילה מפני ביטול תורה - נכנס להרפתקה ולא נגע יותר בספר. חברים, האמת מורכבת הרבה יותר. יש בה גם הרבה מאוד טוב, ו"לשמה", ורצון כן להגדיל תורה. וחבל שהיא, ודווקא היא, נעדרת.

מסביב לכל זה, שכחו לציין שיש חצי שעה פרסומות לא מעלמא הדין בתחילת ההקרנה. אולי זה צריך להיות מובן מאליו לכולם. לי, כמי שלא דרך בקולנוע, זה לא מובן מאליו. ואם מזמינים אותי לאירוע נקי וידידותי ומספרים לי מה יש בו, הייתי מצפה לדעת גם את זה.

האמת היא שהתלבטתי אם לכתוב את כל זה, כי עד שיש סרט נקי בקולנוע וכולם מפרגנים לו אני אבוא ואמתח ביקורת? ומי ישמע בכלל, הרי מי שהולך לכל דבר - בשבילו זה טוב מכל השאר, ומי שלא הולך - כנראה לא ילך גם לזה. אבל אולי יש גם מישהו כמוני.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
נתפסנו ברשת

  מאמר מאת אסף פאסי

בני אור – ככה נראה החושך

  הטור של אבינועם הרש....

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם