זה מה שהרב נריה רצה?

1858526 790

איתן מסניף ג'

השבוע כמדי שנה התקיימו חלק מאירועי השיא של תנועת בני עקיבא - הלא הם מחנות הקיץ. בתקופה האחרונה היו במדור הזה הרבה דיבורים על המחנות, לכאן ולכאן. ואני, כמדריך שבט נבטים המסתכל מהצד רוצה לתת לכם תמונה אמתית ממה שראיתי במחנה.

היה לי מוזר עם זה שרוב מוחלט של המדריכות (שלא נדבר על החניכות) לבשו חולצה קצרה, שרוולים מעל המרפק. נו, בקטנה, אל תהיה ישר קטנוני, חשבתי לעצמי. אחרי זה עושים מעגלי מורלים, בנים-בנות ביחד. ביחד?! כשמדריכה שרה צועקת וקופצת יחד עם בנים באותו מעגל וכולם צוחקים וחוזרים אחריה?! כן, זה הנוהל ברבעים המעורבים. אתה יודע שזה לא ממש מסתדר עם התורה שלאורה הולכת בני עקיבא? אז מה תגיד על כל הרכזים הבני"שים שמשתתפים במעגלים האלה?

ממשיכים במחנה. לאורך כל המחנה מדריכים ומדריכות מדברים וצוחקים ביחד, מכירים אנשים מסניפים חדשים ומתחברים אליהם. גם הפעילויות של הרובע ביחד אז צריך שיתוף פעולה. ובמסלול... מדריכות במכנסיים קצרים! איפה ההיגיון? למה הרכזים חופרים למדריכים לאורך כל המחנה ללבוש חולצת תנועה, ומתעלמים ממדריכות בלבוש לא צנוע? למה אין להם בעיה עם מעגלי מורלים מעורבים ועמידה בערבוביה במפקדים ובמסלולים? איפה רוח התורה של הרב קוק והרב נריה זצ"ל שלאורם התנועה הולכת? וזה עוד במחנה נבטים; עכשיו תבינו מה קורה במחנות של הגדולים כמו הרא"ה וסיירים. אם החינוך בנבטים הוא שמעורב זה סבבה, ולבוש לא צנוע זה סבבה - אז מה הפלא שהחניכים יהיו כאלה אחרי כמה שנים?

בני עקיבא רוצים לקרב ולהוביל בדרך תורה ועבודה וזה מדהים. השאלה היא לְמה הם מקרבים, לאיזו תורה. האם לתורה אמתית או לתורה ש"זורמת" עם המציאות ומעגלת פינות? אין מה לעשות. אי אפשר לפסוח על שתי הסעיפים כל הזמן. בסוף צריך לבחור. אני מקווה שבני עקיבא יבחרו בתורה ולא בבעל.

נקודת האור שראיתי במחנה היו הרבעים הנפרדים. הם די קטנים ואני מקווה שבעזרת ה' הם יגדלו ויהיו כמה רבעים נפרדים בכל מחנה. המורלים שלהם היו: "אלוקים רוצה נפרד". "שהקב"ה יסלח למעורב, הקב"ה תעשה אותם נפרד". "ורד ורד תני לי יד. לא, אני - בעד נפרד!". "מעורב שלום, מעורב שלום, איך זה מרגיש, להישרף בגיהינום?" טוב שיש קול שפוי אחד במחנה הזה שמזכיר לכולם מה התורה באמת רוצה.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
נתפסנו ברשת

  מאמר מאת אסף פאסי

בני אור – ככה נראה החושך

  הטור של אבינועם הרש....

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם