מחשבותיה של מתבגרת

1858526 790

א'

בא לי לבכות.

באמת. אני לא מבינה איך אני מסתכלת לצדדים ורואה אותן מצליחות, כי תסלחו לי, אני ממש לא.

כן, גם אני קמה בבוקר עם הכוח המיוחד הזה ומחליטה ללבוש את חצאית המקסי, עם החולצה היפה שבכלל תכננתי ללבוש עם הג'ינס. אבל יאללה, מי ישמע, ננסה. ואת יוצאת מהבית. ורואה ת'חברה שלובשת בדיוק את אותה החולצה, רק מה - עם החצאית הקצרה. ולא רק זה, כשאנחנו הולכות יחד, אליה יבואו ויגידו "יואוווו איך שאת לבושה מושלם", ו"בחיי, איפה קנית את הג'ינס ההורס הזה?" ואני מבליעה את הכבוד שלי ונושמת עמוק.

ממשיכים הלאה. את יוצאת עם חברות לקניות ועדיין כועסת על ההיא שהחמיאה לחברה בגלל החצאית. ואז, כשאני נכנסת לקניון, פתאום הכול מובן. פתאום אני מבינה שהשטויות שדחפו לכולנו לראש הן מכאן. כי הדבר הראשון שאת רואה הוא תמונה ענקית שפשוט אי אפשר להתעלם ממנה מרוחה על הקיר, ועליה דוגמנית שנראה כאילו לתופר שלה נגמר הבד לחצאית ממש מהר. והיא כמובן מאופרת ומעובדת היטב בפוטושופ והיא מהממת, בחיי. ואת אומרת, בא לי להיראות כמוה. אבל את אף פעם לא תיראי דוגמנית מהממת עם מלא איפור ופוטושופ כמו שבא לך להיראות - בבגדים ארוכים. כי זה לא לעניין.

עכשיו אני מבינה את הילדה שהחמיאה לחברה שהלכה אתי אפילו בלי לחשוב, כי החצאית קצרה יותר. וזה מה שאתמול היא ראתה על הדוגמנית המהממת שבתמונה שבחנות. מה הפלא. ואתם יודעים מה? בא לי לבכות, באמת. כי אני כבר רוצה יותר ללכת לקניות כדי לא להתמודד עם זה יותר. להיכנס לחנות עם שמלות שהשלט כניסה הוא תמונה עם אותה חצאית שאת רוצה רק במידה כל כך קטנה וקצרה.

אין לי כוח, בחיי שזה לא הוגן. בא לי לצעוק, לנער את כולם. לנסות לשנות פה משהו בסיסי, כי הכול פה מעוות. ממש. ואפילו לאותה חברה שמנסה להיראות כמו ההיא שבתמונה בא לי לומר - מותק, את אף פעם לא תיראי כמוה, היא לא מציאותית, זו תמונה. עם עיצובים. אז מה יוצא מכל זה? סתם באסה. סתם הרגשה שאתה לא ברמה של הדבר האמתי. סתם רצון להיראות יפה ולהרגיש משהו, אבל זה לא הולך. אז שתדעי, אם את מצליחה או גם מנסה לעמוד בניסיון הקשה הזה, את מדהימה. ואת הרבה יותר מסתם מישהי יפה בחצאית שבתמונה.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם