עומד בשער

1858526 790

אבי כהן

נוכחתי לראות בבית הספר שבו אני עובד שהשומרים מתחלפים אחת לחודשיים. זה התחיל בעזיבתו הטראגית של השומר המיתולוגי שיצא לפנסיה, אדם שהיה חביב מאוד על כל ההורים והילדים, ובכלל הצליח להפוך במרוצת השנים לדמות מוכרת בשכונה. אחרי שעזב נוצרה תחלופה מהירה של שומרים.

שומר, בעיני הילדים, הוא הדמות הראשונה מצוות בית הספר שמקבלת אותם, ואם למפגש נוסף חיוך ואיחול לבבי של בוקר טוב - הילד נכנס בהרגשה נהדרת, וזו כבר פתיחה טובה לבוקר בעבורו. השומר גם פוגש אותם בצאתם מבית הספר, ואם התלמידים קוראים לו בשמו הפרטי - משמע שנוצר ביניהם חיבור.

השומר משדר יציבות, מקנה לילדים תחושת ביטחון, ודווקא החיבור אתו יכול להיות המהיר ביותר כי הוא לא בא ממקום של הוראה אלא של השגחה על הילדים, ואם הוא עוזב באמצע שנה הדר מערער את היציבות וגורם מעט לעצבות.

להיות שומר בתוך בית ספר זאת לא סתם עבודה, אני חושב שמעבר למישור הביטחוני הנהלת בית הספר צריכה להסביר לשומר שיש לו חשיבות חינוכית רבה. ומכאן שאם התחיל בבית הספר את השנה הוא צריך גם לסיימה, ואם במהלך הפטרול הוא רואה ילד שנקלע למצוקה רגשית חובת הדיווח המוסרית חלה עליו.

שומר הוא הרבה יותר מדרך משלוח טרי של סנדוויץ' להפסקת עשר בעבור הילד ששכח לתחוב לתיק.

אחת הדמויות הצרובות בזיכרוני הוא השומר בבית הספר היסודי שצבט אותי באוזן או זאת שבאה אחריו וניסתה ללמד אותי לקשור שרוכים בנעליים.

בשורה התחתונה, להיות שומר בין כותלי בית הספר זאת שליחות!

 

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם