לאלה שכבשו את יצרם

1858526 790

י"א מכיתה י"א

שלום. אני נער דתי בן 17 בעל נטיות הפוכות. אני מייעד את המכתב לציבור הרחב, ובמיוחד לאלו שב"ה עברו את מה שאנחנו חווים והיום נמצאים בצד השני. דווקא אלו שחוו על בשרם את ההתמודדות הקשה, את השאלות מול אלוקים ואת השקרים הבלתי נסבלים, אלו שיודעים תסכול ואכזבה עצמית מהם, ודווקא אלו נבלעים בתוך ההמון.

לא תראו אותם, לא תשמעו מהם. תיתקלו בהם אולי רק בתוך האחוזים אצל המטפלים השונים. אחד ייבלע בתוך 80% שצלחו את הטיפול אצל המטפל ההוא, חברו יהיה בין הבודדים שעברו את זה אצל המטפל האחר.

אחיי ואחיותיי למצוקה, אני פונה אליכם בשמם של המוני נערים ונערות דתיים שנאלצים להתמודד עם הקשיים האלו שאתם חוויתם בעברכם. אני קורא לכם, בואו תעזרו לנו! אל תסתתרו מאחורי סטטיסטיקות וטשטושים ממוחשבים. אנחנו רוצים לפגוש אתכם, פנים מול פנים. אנחנו רוצים לשמוע סיפורי גבורה מפי אלו שכבשו את יצרם. ובעיקר, אנחנו רוצים להאמין שגם לנו יש סיכוי.

ודאי שאני לא שוכח את ההשלכות שיש לדבר על הילדים, החברים והמשפחה. סוף-סוף, סוד שהיה שמור לבודדים ופתאום נהפך לנחלת ההמון עלול להשפיע על חיי אדם לאין ערוך; אך בכל זאת, אני מתחייב בפניכם, ואתם אלו שאמורים לדעת זאת, שמדובר בדיני נפשות.

שלא ישתמע מדבריי שאני מסתכל על המציאות דרך משקפיים אפורים. אין לי שום ספק שביחס לעבר, המצב היום הרבה יותר ממדהים. "עצת נפש" עושה עבודת קודש, המחנכים כבר מבינים ומקבלים, ובכלל, הציבור שלנו התחיל לעשות את ההבדלה בין אלו המעלים על נס את נטייתם המינית, לבין אלו שבעל כורחם נקלעו אל תוך מציאות מורכבת שכזו. ועדיין, יש עוד הרבה מה לשפר.

עכשיו אני אפנה אליכם, ציבור נפלא וקדוש. כאן אתם נכנסים לתמונה. גם לכם יש תפקיד חשוב. הגיע הזמן שתעריכו את אלו שיצאו מזה, כמו גם את נשותיהם שלמרות המצב הנתון בחרו ללכת יד ביד עם מי שאהבה נפשם. הגיע הזמן שתבינו שהוא ששרד מצוקה שכזו אינו צריך להתבייש בהצלחה שלו. "איזהו גיבור, הכובש את יצרו"! אותם גיבורים ביטלו את רצונם הטבעי מול רצון הא-ל. צריך להעריך אותם! אני קורא לכם - לא עוד מבטי סלידה והדחקה אם כי מבטי קבלה והערכה. תנו להם להרגיש בנוח לעזור לנו. אנו זקוקים לעזרה הזאת!

שימו לב - לא ביקשתי שתקבלו אותנו כמו שאנחנו. גם לא שתיתנו לגיטימציה לערכים מערביים ולמגמות חולפות. אדרבה, אני מאמין שאנחנו כן צריכים ללטש את הזהות שלנו ולברר מה קרה בדרך. אך דעו לכם שבלי אלו שיעזרו לנו, בלי לשמוע את הסיפור ממקור ראשון, התהליך כולו יהיה קשה עשרות מונים. אתם מפצירים בנו לעשות עבודה, אך בלי משים אתם אלו ששוכחים את העבודה המוטלת עליכם. אמת הדבר שהעברת שיעורים על ההתמודדות עם נטיות הפוכות עלולה לסבך אנשים חפים מ"פשע", אך תדברו על הערכה של אלו שהתגברו. בל נשכח: בישיבות התיכוניות מועברות עשרות אם לא מאות שיחות של בעלי תשובה, ואף אחד לא מעלה על דעתו שזה מה שיוציא תלמידים לתרבות רעה, ההפך הוא הנכון. חשבו על זה.

אני כותב את הדברים האלה מתוך תקווה שיש מקום לשינוי. שכעת אנשים בעלי כוח קוראים את הדברים האלה. שמחנכים בעלי השפעה ישנו דבר או שניים בתפיסתם. שאולי מישהו סוף סוף ירים את הכפפה ויעזור לנו. אמן.

בימים שבהם אבות אבותינו קיבלו את התורה הקדושה מסיני, הגיע הזמן להרחיב את מעגלי החסד ולמצות את כוחותינו כעם הנבחר.

באהבה, הערכה ותקווה לשינוי.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם