דרכו של איש לכבוש

1858526 790

"דרכו של איש לכבוש" – תגובה ל "ושוב דורכים עלינו הנשים" ו"הכללה פוגענית"

יוחאי

לכנרת היקרה, אני מבין את תחושותייך, כאילו את לא שווה מספיק ומקומך הוא מאחורי הבמה.

אני מציע לך לקרוא את ההקדמה של הרב אבינר לספרו "רעים אהובים". הוא מסביר שם בדיוק מה ההבדל בין נשים לגברים ולמה הן לא שוות פחות אלא שלכל מין יש תפקיד שונה. כן, נשים יהודיות שמובילות מהלכים בעם ישראל יש מעטות, ומדובר על נביאות. המבנה הנפשי של האישה הוא הרבה יותר עדין משל הגבר - "דרכו של איש לכבוש ואין דרכה של אישה לכבוש". כאשר אישה מתחילה לחיות כמו גבר ומנסה לכבוש מקומות שלא מתאימים לה, הדבר הזה פשוט פוגע בנפש העדינה, ומתוך כך יש השלכה על כל החיים שלה. אפשר לשים לב לזה גם בתוכן של דברייך: הנימה מאוד החלטית, כאילו אומרת אני שולטת ולא אכפת לי מה רבנים אומרים, אני אעשה מה שטוב לי. אני מסופק אם יש אפילו גברים שמדברים ככה.

זה בדיוק מה שכל רבני הציונות הדתית מזהירים מפניו, זה מה שהרב לוינשטיין מדבר עליו, והרב אבינר, והרב אליהו, ולא חסרים רבנים שמדברים בדיוק על הדברים האלו. צבא זה לא מקום שמתאים לנשים. נקודה. במיוחד לנשים דתיות שהחליטו לחיות על פי דרך התורה והמצוות ואמורות להקשיב לרבנים.

אז יאיר היקר, אני מציע לך לחשוב פעמיים באיזה עיתון מדובר. זהו עיתון של הציונות הדתית שכל רבניה תומכים במה שנעם אמר לפני שבועיים, והגיוני מאוד שיפרסמו את מה שהוא חושב בעיתון הזה, שלא לדבר על חופש הביטוי ומדינה דמוקרטית.

שנזכה לשמוע בקול תלמידי חכמים ונזכה לצבא טהור וקדוש. אמן.

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם