לראשי הישיבות והאולפנות

1858526 790

לראשי הישיבות והאולפנות, ליועצים וליועצות

הודיה

לפני שש שנים הייתי בתהליך קבלה לאולפנות - או ליתר דיוק אי-קבלה. נתבקשתי להיבחן במבחן ארצי ולסמן באתר החמ"ד 3 מקומות שהייתי רוצה ללמוד בהם, בתקווה שלפחות לאחד אתקבל ויהיה לי מקום לימודים. חודש אדר הגיע ואתו גם התשובות מהאולפנות. התשובות היו שליליות זו אחר זו. התחלנו בתהליך של ערעור, מכתב, המלצה, אך שום דבר לא עזר. למה שיקבלו אותי? אני בטוחה שלא קיבלו אותי לא בגלל מה שהיה כתוב במכתב: "מבחינה דתית, חברותית ולימודית", לא קיבלו אותי כי אני סתם ילדה. אני לא בת של רב או ראש אולפנה, אני לא ממשפחה מיוחסת, ואין לי אחות גדולה שהיו מקבלים אותי בזכותה. אני עדה לאולפנות שקיבלו חברות שלי למרות התעודות הגרועות שלהן ולמרות הרמה הדתית הנמוכה שלהן, שהיום לצערי הן כבר לא דתיות.

הייתי בת 13 וחצי. תתארו אתכם ילדים קטנים שמקבלים תשובות שליליות בזו אחר זו. איך הייתם מרגישים?

אספר לכם מה אני הרגשתי. הייתי בדיכאון מטורף. מי רוצה אותי? מי צריך אותי? מה אני שווה בכלל? זה מה שהרגשתי.

לפני שלוש שנים אחותי עברה בדיוק את מה שאני עברתי. מבחנים, ראיונות ותשובות שליליות. אני לא צריכה להסביר לכם למה לא קיבלו אותה. בטח אתם אפילו הייתם באותה ועדת קבלה. גם אחותי הגישה ערעור ונענתה בשלילה כמוני.

היום, אחי הקטן עובר בדיוק מה שאנחנו עברנו. אותו דבר באותה צורה. למה לא קיבלו אותו? חבר שלו, באותה כיתה שלו עם ממוצע תעודה נמוך יותר, ילד שיושב ורואה סדרות לא צנועות - קיבלו. למה קיבלו? כי הוא בן של ראש ישיבה בארץ. את אח שלי, בחור תורני, ירא שמים, תלמיד ממוצע בלימודים, לא קיבלו. נשמע הגיוני? לא. עצוב שככה מודדים ילדים, לא לפי מה שהם באמת. המטרה היא לקבל רק את ה"שפיצים" והמיוחסים?

אולי פשוט במקום לבחון מאות תלמידים ולקבל רבע מהם פשוט תזמנו רק את "הבנים של" ואת "האחים של"? למה לתלות תקוות במאות ילדים ולנפץ את החלומות שלהם בצורה אכזרית כל כך? אתם יודעים מה כל תשובה כזאת יכולה לגרום לילד בן 14? בעצם למה שתדעו, הרי את הילדים שלכם יקבלו לכל מקום שייבחנו גם אם ממוצע התעודה שלהם הוא 60.

מנהלים ומנהלות יקרים, אני לא יודעת איך אתם ישנים בלילה. שום דבר לא יפייס ילד שקיבל תשובות שליליות פעם אחר פעם, ילד שהביטחון העצמי שלו ירד בן רגע.

כמה אפשר להגיד לילד בגיל ההתבגרות "הכול משמים"? אתם תעבירו לו שיעור באמונה?

בלב כואב.

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם