שושן הבירה

 

אתמול זו הייתה שלומית משדמות מחולה ז"ל, לפני כן מיכל מתקוע תלח"א, לפניה דפנה מעתניאל ז"ל, לפניהן החבר'ה מהפאב התל-אביבי והבן והאב ליטמן, והרב נחמיה לביא, ונעמה ואיתם הנקין ועוד רבים אחרים...
והמתוק בן השש, שמבקש להירשם ל"חוג חרבות", כי "הערבים הורגים אִתם".
והכותרות האלה: המנהרות בדרום ששוקמו, הפתחים שמגיעים עד למטעי הקיבוצים, וההבטחות של נסראללה ש"טיל מכוון לכל בית", והפצצה האיראנית, והסכם הגרעין, והצוררים שמבטיחים ש"פלשתין תהפוך לבית הקברות שלכם", ו"אנחנו נבוא לחסל אתכם", וערביי ישראל שמצייצים כל הזמן שיתאחדו ביחד לפיגוע ענק, והרוצחים הצעירים ש"רצו לטעום איך זה ללכוד דורבנים", והחשש מהיום שאחרי, אחרי שהסכם השלום עם מצרים יקרוס, וההסתה הפרועה כמו פצצה מתקתקת.
ואחר כך העיניים של הילדים היתומים, ועוד דמעות... ושקט, ובכי חרישי, וכמה כאב, וכמה טוהר.
ויותר מהכול - ההרגשה של חוסר האונים, אזלת היד והתסכול, והייאוש שמחלחל עמוק כמו הדמעות החנוקות בגרון.
וההבנה הקשה שאולי אין מוצא... ושוב, ייאוש גדול!
ולא יעזור עוד הסכם שלום כושל, ולא עוד מלחמה איומה, ולא עוד גדר, ולא עוד כלא, ולא עוד מרדפים. ומשחק השוטרים-גנבים הזה חייב להיפסק!
ואז זה פתאום הגיע. בהתחלה מפה לאוזן, חבר'ה מגוונים, שלומדים פה ושם, גם בעלי תשובה, ומקורבים - אלה לעולם החרדי, ואלה חרד"לי, אלה לדתי-לאומי, ורבים קשורים לעברם החילוני... ואז בשיחות אישיות ואחר כך בקבוצות וואטסאפ, בהמשך בקצב של סוס ועגלה, הצלחנו להעלות לפייסבוק. עכשיו זה כבר נשמע בקול רם! שלושה-עשר אלף חתימות! ואנחנו רק בתחילת הדרך.
יש ניסיון לחבר ולאחד את כל העם לשלושה ימים של אחדות-התעוררות-צום!
יש פתרון: עם אחד מפוזר ומפורד - יתאחד לאחד! הטרור שהפך לחסר כל גבולות ומאיים להשתלט על כל העולם יפגוש אותנו כאיש אחד בלב אחד.
אין כאן רבנים בשלב הזה, החברים פועלים מלמטה, "התארגנות עממית". לקבוצה יש כבר מאות פעילים דתיים וחילונים, ובעלי השקפה פוליטית מכל קצות הקשת. מול כל הרוע התעוררה קבוצה של אנשי מעשה והחליטה לבצע שידור חוזר למהלך הצלה משמעותי שהתרחש לפני 2,500 שנה בימי מרדכי ואסתר בשושן הבירה. בעבר הגזרה נגזרה בשקט, עוד ניסו להסתיר, היום הגזרה גלויה על גלי האתר בזחיחות דעת, בתאוות רצח חסרת מעצורים.
הסוף במגילה ידוע: התכנסו - התפללו – והגזרות התבטלו!
ועכשיו כאן, תשע"ו, מדינת ישראל, מתחילים מחדש.
מתי כל זה יקרה? בקרוב מאוד, אבל התאריך טרם נקבע. רק כי זקוקים לעם.
זקוקים לכל איש ולכל אישה, לכל נער ולכל נערה, שיפיצו, שיחתמו, שיתמכו, שיצומו אתנו, שעתיים, חצי יום, עד השקיעה, יום-יומיים-שלושה, אולי אפילו קצת... ומי שלא יכול - פטור! אבל בואו אתנו. שלושה ימים של מחשבה, התבוננות, אחדות ובחירה מודעת לנהוג קצת אחרת. לראות את האחר, לגלות חמלה, שוויון, ולהוסיף טוב. מנהג אבותינו בידינו, ואנחנו רוצים קץ לטרור, קץ לגזרות, רוצים לקחת נשימה ארוכה!
יש באוויר תחושה של משהו חדש שמתחולל, עתיד עם אופק בהיר, מחכים לרגע הזינוק.
יש סיכוי שאנחנו רגע לפני מהלך היסטורי, כאיש אחד בלב אחד! אין לנו מה להפסיד!
www.hatzom.com

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם