שמיניסט, בוא לישיבה

1858526 790

שמיניסט, בוא לישיבה בדרך להנהגת העם

מ'

לשמיניסט החושב על שנה הבאה!

כדי שנדע למה אנו שייכים נעשה סקירה היסטורית קצרה.

הקב"ה בחר באברהם ובאבות, כדי שמהם יצא עם, ואת העם הזה הוא יצר ביציאת מצרים ובמתן תורה כך שיהיה בטבע שלו עם שיעלה את כל העולם להיות מוסרי באמת במוסר מוחלט - אלוקי, ובכלל להיות הכי טוב שאפשר והכי אמתי.

ההשפעה שלנו על העולם, מתרחשת כראוי רק כשאנחנו במבנה של אומה עצמאית, שולטת עם צבא ומדינה, וכשעל כל זה חלה התורה שנותנת את הכיוון. מצב זה התקיים מעט בזמן שלמה המלך, אך מפני שהפכנו לממלכה של רשעות ושחיתות, עבודה זרה וכו', הקב"ה הגלה אותנו והפך אותנו ליחידים, כדי שקודם נתוקן בעצמנו, ועוד שע"י תפילותינו ולימוד תורתנו יהיה בראש שלנו ציור אידיאלי של עם עצמאי וקדוש שחי חיים לאומיים אידיאליים ע"פ התורה, רק אז נחזור להיות אומה שמעלה את כל העולם.

לקראת סוף הגלות הקמנו גוף לאומי. בערך במלחמת ששת הימים, כשהגענו לירושלים פיזית, צריך היה לעלות מדרגה, ולהחיל את שם ה' על כל המפעל הזה של הציונות.

מכיוון שזה לא קורה נוצרים סיבוכים. הציונות מיצתה את עצמה וקמות תופעות של "פוסט ציונות" או דאגה למחירי הקוטג'.

בינתיים, הציבור החרדי, שיש בו תורה, לא לוקח את המשימה הזאת על עצמו כי (באופן כללי) אינו מחזיק מהמדינה 'ראשית צמיחת גאולתנו'. החילונים, ששותפים בהנהגת המדינה, תורה אין בהם. ומכאן באנו לציבור המכונה דתי-לאומי, עכשיו זה באחריותנו. תפקידנו לתת לאומה כיוון וצורה של קודש - שזו הייתה המגמה של כל התהליך.

נראה שכל אחד (או כמעט כל אחד) מכם, השמיניסטים, יכול ללכת לישיבה. חשוב ללכת לישיבה ולא משנה מה תהיה בסוף, סנדלר או ראש ממשלה; השאלה היא מתוך מה אתה חי. צריך להיכנס לשם ברצינות, כל כולך. ישיבה היא המקום שבו עסוקים רק ברוח האומה, ברצון ה' שמְחַיה את כל צדדי החיים.

אפשר אולי להצביע על שתי נקודות המראות את חשיבות ההליכה לישיבה: מבחינת חיים של יהודי פשוט, ומבחינת הנהגה.

א) כדי להיות יהודי פשוט שחי על פי ההלכה צריך ללמוד בישיבה. בישיבה לומדים את הדינים עצמם, וגם מקבלים גישה לכל מצוות התורה.

ב) אתם המנהיגים של הדור הבא - רבנים, ראשי ממשלה, רמטכ"לים, דיינים, שרים וכל מה שתשאפו ברצינות. אל תוותרו לעצמכם אלא תחיו את החיים בגדלות. חשוב שתחיו מתוך תורה, כי אם לא, איך תדעו להנהיג עם כזה? כשאין תורה בסוף זה נופל, מי שלא יודע מה ה' רוצה ממנו - כלומר הוא לא למד בישיבה - יכול לחלום על הרבה אידיאלים, ואולי הוא גם יעשה קצת טוב, אבל את האמת ומה שצריך עכשיו באמת, הוא כנראה לא יעשה.

תורה היא מה שעם ישראל צריך עכשיו. אתם יכולים להתעלם, להמשיך הלאה בחיים רגילים בלי הרבה משמעות, ה"ספינה" של הגאולה תמשיך גם בלי שתעזרו לה, סמכו על הקב"ה. אבל אתם יכולים לבוא לעזרת ה' בגיבורים ולהיות צופי ישועה. חז"ל אומרים שכשאדם מגיע לשמים שואלים אותו: ציפית לישועה? כלומר - חיית מתוך ציפייה להתקיימות דברי הנביאים בימיך? להיות צופה ישועה זה כמו האיש שנמצא בתורן של האנייה, צופה מה הולך לקרות וע"פ זה פוכל. כך, מי שידע מה ה' עושה עכשיו, יוכל להיות שותף בזה. בהצלחה!

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם