עלק גבר

1858526 790

נעמי

היי, אני בת 16, מתבגרת שרוטה בישראל של 2017, דוסית דוסית. חצאית ארוכה, בלי וואטסאפ, שומרת נגיעה. כן, עם טלפון מקשים כמו סבא שלך וחולצת בסיס בשיא הקיץ. למה? לכבוד אלוקים. כי בחרתי להתמודד. מה? לא, זה ממש לא קל! וואי זה קשה בטירוף! גבורה אמתית. זה קשה בטירוף כל בוקר, כשאני מתלבשת, וכמעט בלתי אפשרי כשאני נוסעת לקניות. וכתבתי כמעט כי עובדה שזה אפשרי.

עובדה שבדור אבוד ומבולבל עם נוער שמחפש משמעות ואהבה בזבל, אני עוברת ליד מכנס ג'ינס ובוחרת חצאית ארוכה, עובדה שאף על פי ש"זה ה-גיל " ומזה בא לי ת'גבר שלי אני מתאפקת. עובדה שאין לי חבר, שאני שומרת את האנרגיות להקים בית יציב ומאושר, ולא משקיעה אותן בהתאהבות חולפת.

יש לכם מושג כמה זה קשה? אילו כוחות צריך בשביל זה?

ואני לא לבד, אני חלק מנוער תותח ואמיץ שלא מוותר ולא מזגזג, שהולך עם האמת עד הסוף, מנהיגי הדור הבא!

והנוער הזה, מי בכלל מדבר עליו בציבור הדתי-לאומי? משום מה הוא נחשב 'חנוץ' ו'צולר', משועמם שלא מבין מה זה חיים, מה זה תרבות, מה זה אהבה...

משום מה הקולים והמגניבים הם אלו שוויתרו לעצמם, שלא היה להם כוח להתמודד. זה לא מוזר?!

אחי, אתה חושב שאתה מגניב שאתה מתנשק עם חברה שלך? שאתה יודע מה זה חיים כשאתה שומע איזה שירים שבא לך? אתה גבר שאתה פוזל מסמים קלים בלאה? שותה בלי לדפוק חשבון ולעזאזל הבגרות.

אחותי, זה באמת נראה לך קול איך שאת מתלבשת? מה, זה מגניב להוציא לכל הבנים את העיניים? להיות "גבר" ולעשן, או לחתום קבע בכיכר החתולה?

מתבגרים שרוטים, אה?! איך אנחנו מתים על הפוזה הזאת שנותנת לך להתפרע. אז זהו, שבא לי לחדש לכם שיש נוער הרבה יותר מגניב וקול, נוער שיורק דם ולא נכנס לזבל הזה, המתבגרים שמתגברים. גברים אחד אחד.

למשל ההוא שיושב בישיבה עם הגמרא מלפני אלף שנה ולומד. צולר אתה קורא לו, נכון? משועמם דפוק. מה הוא מבין מהחיים.

אז זהו, שאין לך מושג מה זה חיים ואיזה גבר צריך להיות כדי להתעמק בסוגיה ולא לחשוב על הבנות המגניבות מהשכונה. לעזוב את הזבל שבחוץ ולהושיב את עצמך לעמול במה שיתקן לך את הנפש, שיעשה אותך מאושר. רק תודה שאתה מקנא בשליטה שלו על עצמו. בדבקות במטרה.

מה אתה יורד עליו שהוא שומר עיניים? נראה אותך גבר מחזיק חמש דקות ככה. לך תקנא באושר שלו אחר כך עם אשתו ששמרה את הגוף שלה רק בשבילו. לך תקנא בנאמנות שלו שלא פוזל לשום אישה אחרת.

איזה גבר, אה?! עלק לא מבין מה זה אהבה. תסתכל על עצמך.

תסתכל על עצמך ותודה שאתה פה החלש, הפחדן. שכל המגניבות והקוליות שאתה משדר מחפות על היעדר כוח להתמודד, על בריחה מֵעמידה מול האמת שאתה עדיין מחפש.

אז בואו נצדיע לנוער הדוס, נכתיר אותם כגיבורי האומה. ניתן להם פרס נובל. אלא שעומדים יום יום בניסיונות שלא היו אף פעם בהיסטוריה, ולא מוותרים.

הם המנהיגים של הדור הבא. המחנכים של ימות המשיח.

הבהרה:

לא התכוונתי חס ושלום, להוציא רע על "נוער שוליים", לא שופטת אף אחד משום מגזר ובטח לא דרך הלבוש, השירים, או שמירת הנגיעה. חולה עליכם כמו שאתם, אחים שלי, רק בא לי להחזיר את ההגדרות למקור, להחזיר את הכבוד לגיבורים של אלוקים. לתת כוח למי שמפחד מהסטיגמה של החברה.

רוצה להיות גבר? לך עם אלוקים, עם האמת שלך. תפסיק להיות פחדן ולברוח.

באהבת ישראל,

נעמי

 

atarMbaolam

 

 

 

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם