מכתב לראש הישיבה

1858526 790

צוריאל

השנה התחלתי שיעור א' בישיבת הסדר. עכשיו, אני בחור "היפר" שמטופל מאז התיכון בריטלין ברמה מאוד גבוהה והנה הגעתי לישיבה והתחלתי ללמוד, וזה היה קשה. אפילו מאוד קשה. אם בישיבה התיכונית הצלחתי ללמוד, וללמוד טוב בזכות העובדה שעשיתי עוד דברים, פתאום בהסדר אין מצב. שב תלמד. מהבוקר בשבע ועד הערב בעשר וחצי. עם הפסקונת של שעה וחצי באמצע.

אני לא מתלונן, ידעתי היטב לאן אני מכניס את עצמי. אני עובד קשה כל יום, דקה אחר דקה, כדי להיות מרוכז, וכאן מגיע האבל הגדול. ברוך ה' אני בישיבה שבה לראש הישיבה אכפת והוא שואל אותי מדי פעם אם לקחתי ריטלין. להגיד שזה נעים? לא, זה לא נעים. אבל אני מאמין שיש עוד אנשים כמוני. אנשים שיש להם כוחות אדירים של עשייה והחליטו להשתקע קצת בלימוד תורה. השאלה היא האם לכם יהיה ראש ישיבה שיפסוק בהוראה ברורה לכל הישיבה ויחדש אותה מדי שנה שמי שצריך לקחת ריטלין חובה עליו הלכתית לקחת מלכתחילה? אני לא בטוח.

ולכן, ראש ישיבה יקר, אם אתה קורא את המכתב הארוך והמייגע הזה, זה כנראה אכפת לך. תעביר את האכפתיות ותרמוז על זה בשיעור כללי. אצלי בשיעור אני לא היחיד שלוקח ריטלין, ואנחנו ממש לא טיפוליים. באנו ללמוד תורה, גם אם קשה.

 

atarMbaolam

 

 

 

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם