פתאום קנאים להלכה

1858526 790

פתאום הציבור קנאי להלכה

תגובה לתגובת מכון כת"ר על מחאת הנכים

שרה

המילים שנכתבו ע"י מכון כת"ר וניסוחן יפים מאוד. ההסברים והדקויות של איפה עובר הגבול בין מה שהתורה אומרת למאבק המתנהל ברחובות מנומקים ובהירים.

אבל לא הנימוקים הללו הם שמונעים מכלל הציבור לגווניו ומחברי הכנסת לפעול בנושא. הרי הציבור ככלל וגם נבחריו לא בדיוק מהדרים בכל המצוות (לצערי). אז גבר ואישה, שכל אחד מהם נשוי, יכולים להעביר דאחקות ביניהם וזה בסדר. לוותר על איסור נגיעה זה גם נאור יותר. להתעלם מההלכה כשמדובר במישהו מהלהט"בים - הרי זה משובח. ורק כשמגיעים לנושאים הכלכליים - אז פתאום בואו נחכה בצד שהם ישנו את כיוון המחאה ואת הדרישות. פתאום נהיינו מה-זה דוסים!

למה שלא ניקח לידינו את המאבק ונלבן את הדרישות באופן מדויק?!

לא ההיבט ההלכתי מדיר את רגלי הציבור הדתי-לאומי מההפגנות הללו. אותו ציבור עצמו גם לא ימהר לעזור לאברך שבאמת לומד תורה וגם מנסה לעבוד קצת.

זה ציבור שרובו בסופו של דבר שבע, ובמקום לפתוח את הלב - כי אז חס וחלילה אולי ירגיש לא נעים או יכאב לו קצת בלב - הוא מתחיל לחפש תירוצים מה לא בסדר ומתחיל לחנך את האחר איך צריך להתנהג. הרי בתאוריה זה פשוט כל כך! איך לדוגמה נכה צריך להמשיך ללכת לעבודה של 8 שעות (כי לא באמת ששים לתת משרות קטנות יותר) גם אם היא מתישה אותו נפשית/פיזית?

ואחרי שניתן להם הרצאה ונפקח את עיניהם לדרך הנכונה, נוכל להתפנות ולטפל בבעיות שלנו. הרי גם לנו החיים לא דבש, כי גם לנו יש דאגות כמו תיקון דחוף שצריך לעשות באחת הדירות שאנחנו משכירים או להספיק לרשום את הילד לחוג השני שלו (הרי הוא לא יוכל להישאר עם חוג אחד בלבד), וגם אחר כך עוד צריך להספיק להתארגן ולצאת עם בן הזוג למסעדה כי אסור לוותר על הזוגיות...

והרי גם הנכים וגם המובטלים וכולם יכלו להיות עסוקים באותן טרדות ממש אם רק היו רוצים!

atarMbaolam

 

 

 

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם