לקראת עונת החתונות

1858526 790

 

א"מ

 

לקראת עונת החתונות שתחל אי"ה מיד לאחר תשעה באב.. רציתי לכתוב על עניין מסוים שמפריע לי מאוד.

 

רבות דובר על חיסכון בהוצאות החתונה, בערב עצמו ובכל שאר ההוצאות הנלוות ליום הגדול. בזמן האחרון העלויות גבוהות בהרבה תחומים, במיוחד באולמות ובגני אירועים שבהם מנות האוכל עולות לעתים הון עתק.

 

בדרך כלל בעלי השמחה צופים שכשני שלישים ממספר האורחים שהזמינו אכן יגיעו. ברוב המקרים אורחים שמגיעים לחתונה אינם שוהים באולם מתחילת האירוע ועד סופו. ב"ה יצא לי לשמח בחתונות רבות של חברות וקרובי משפחה, ואכן על פי רוב השולחנות בתפוסה מלאה, תמיד יש אנשים שמגיעים בהתחלה והולכים באמצע וכאלה שבאים באמצע והולכים לקראת הסוף.

 

במו עיניי הייתי עדה לכמויות האוכל שהיו מונחות על השולחן - סלטים, מנות ראשונות ועוד - שבזמן הפינוי, לפני הגשת המנה העיקרית המלצרים ערמו הכול לצלחת מרכזית וזרקו לפח! במקום לרכז את האוכל שנשאר נקי ולארוז בקופסאות שאפשר יהיה לקחת לאחר החתונה לבעלי השמחה (לשבע ברכות/שבת חתן) או לחלוקה לאנשים נזקקים. כנ"ל נעשה גם עם המנות העיקריות והתוספות.

 

ואני שואלת ותוהה - לא חבל? כואב הלב על כמויות האוכל העצומות שמוצאות את מקומן בפח ולא מובלות אחר כבוד למקום אחר, טוב יותר. הרי בעניינים אלה אפשר ורצוי מראש לחסוך, הרי מי כמונו יודע שיש אנשים שאין להם מה לאכול, פשוטו כמשמעו.

 

אז יש כמה פתרונות:

 

- להגיש את כל המנות בצלחות מרכזיות ולא ישר לצלחות – שכל אחד ייקח כמה שהוא רוצה ושאר האוכל יישאר נקי.

 

- אי אפשר לדעת במדויק מראש כמה אנשים יגיעו? רצוי שלא להזמין מנות במספר גדול יותר משני שליש מהמוזמנים. גם אם יגיעו יותר, הרי אין כמעט אנשים שאוכלים מנה שלמה.

 

- לא להניח על השולחנות כמויות גדולות מדי של אוכל. אם נגמר ורוצים תוספת, תמיד אפשר לקחת משולחנות סמוכים או להביא מהמטבח.

 

- להדריך את המלצרים ואת בעלי האולם (לפני תחילת האירוע) שאתם מעוניינים לקחת את האוכל שנשאר. אפשר יהיה לרכז אותו בעבורכם בכלים חד-פעמיים או בקופסאות ואתם תיקחו לארגון חסד או לשימושכם האישי.

 

- ארגוני חסד ישמחו להשתתף במצווה ולבוא לקחת את האוכל שנשאר (קרן הצדיק 1-800-20-33-20 או בטלפון רב קווי: 02-6513111).

 

- כסועדים שבאים לשמח, עשו טובה וקחו לכם לצלחת כמות אוכל שתהיו מסוגלים לסיים. חבל על כל חצי מנת עוף שנזרקת או לחם שמוצא את דרכו אל האשפה.

 

בדרך זו אפשר לצמצם משמעותית את היקף ההוצאות של האירוע ביום עצמו (1,000 ש"ח חיסכון אמנם לא מורגש בים ההוצאות הגדול, אך גם זה חיסכון), ובכל מקרה העברת האוכל לארגון חסד עדיפה על העברתו של האוכל לפח האשפה במקרה שנשאר לכם הרבה ואתם לא מעוניינים לקחת אותו אתכם.

 

מזל טוב!

atarMbaolam

 

 

 

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם