רגע בתחנה

1858526 790

אילנה גויטע

רגע בתחנה. אישה מבוגרת מגיעה לפניי, מתיישבת. אוטובוסים נראים מרחוק. נעלמים בצומת. היא שואלת אותי אם האוטובוס הגיע. היא ידעה את התשובה והחלה מתעניינת בי. כאילו הייתי נושאת תווית היא "קראה" שאני מורה בבית הספר השכונתי. סיפרה על הבנים והבנות שלמדו שם. פירטה גילאים. ועדיין לא הסגירה כאב שהיא ספוגה בו. אחר כך שאלה על המורה ההיא אם היא עדיין שם, והוסיפה השערה "בטח כבר מפקחת או משהו". אמרתי שכן, ונתכוונתי ל"משהו". והיא שמחה לרגע על הכבוד של המורה שנשתבח עם השנים.

ואז סיפרה: "בת 22 הייתה". שאלתי במבט, והיא המשיכה "הייתה מורה של הבן שלי בכיתה א'. בת 22 הייתה. אה, כמה שנים עברו. הרבה". "בן כמה הוא היום?" שאלתי והיא שתקה. "מה הוא עושה היום?" הוספתי. "בן 42, צריך להיות... הלך... המחלה לקחה אותו... שש שנים...". ואז היא המשיכה ופרטה על נימי הכאב האצור בה. על כל הדרכים בהן היא ממשיכה לאהוב אותו, את בנה שנאסף ממנה. סיפרה על הבן והבת שלו. על הסעודה שהכינה לבת מצווה של הבת והמתנה שקנתה לה. "נתתי לה כסף", דייקה. ועל הקוסקוס כל יום שישי שהיא נותנת להם. "הם הילדים שלו, אני עושה ככה. היא (נתכוונה לכלתה) אישה מחונכת, והוא היה דתי מאבא שלו. דתי כמו שאנחנו, לא רבנים, אבל דתי בכל זאת".

התפעלתי מהנתינה שלה לבן, לבת ולכלה. חיזקתי את הדרך שלה לאהוב אותו ממרחק השנים. "אבל", וכאן הגיע האבל הגדול, "עכשיו היא באה עם בטן. היא עם בטן, לא יודעת, אולי התחתנו ברבנות, אבל מה, היא באה אליי לקחת קוסקוס עם בטן?! לי זה כואב. זה לא הילד שלו, אני לא חייבת. שאלו אותי 'את מסכימה לתת לה?' אמרתי כן אבל, מה, לילדים שלו אני נותנת. לתינוק שלה אני לא חייבת. זה כואב", המשיכה מתנצלת, לוקחת על עצמה את העלבון של הבן שאבד לעד. עלבון החיים המתעקשים להמשיך בלעדיו. וביקשה ממני להשיב אם היא צודקת. אמרתי לה שעם הכאב שלה אין מקום להתווכח. חזרה וביקשה חיזוק לתחושות הכאב השב אליה ממקום שכמו הפתיע. ואז, בתוך דברי החיזוק האוטובוס הגיע. נפרדנו בברכה ממהות הפורים שיקויים בה "ונהפוך הוא. מיגון לשמחה ומאבל ליום טוב". והתפילה עדיין מתנגנת בעצב על שפתיי.

 

 

atarMbaolam

 

 

 

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם