יחי ההבדל הקטן

froind kavuaa

הרב יובל פרוינד

תראה, מדברים על בלעם בכל העולם. הבנאדם יכול להסתכל בך ולספר לך מה יהיה אתך בעוד שנה. הוא יכול להחזיק לך את כף היד ולראות מה היה אתך בגלגול הקודם. ובזה שלפניו. המקדשים של בלעם הם מהיפים ביותר בכל העולם. הצמחייה מטופחת, הכול אסתטי ונעים, והכי חשוב: האווירה מכושפת. לבלעם יש זיכרון בלתי נתפס ויכולת ניתוח פנטסטית. הוא יורד לעומק העניין בתוך שנייה. הוא קוטע את ההסבר המנומק שלך ואומר: "הבנתי, אפשר להתקדם", ואז מציע פתרון עמוק ומדויק.

בלעם הוא איש של קסם. להרצאות שלו יש עשרות מיליוני צפיות והמשפטים שלו מזמן הפכו סטיקרים. כשבלעם אומר משהו זה יקרה הרבה לפני שאתה משער בכלל. יש לו כוחות על-טבעיים של ריפוי, הוא רואה הילות ומרגיש אנרגיות ויודע לשלב את כל הידע האינסופי שלו לכדי אמנות. אם הוא ירצה, בתוך רגע אתה בוכה ומתפרק. אם הוא ירצה, הוא יכול לחדור למחשבים המוצפנים ביותר. תנועה אחת שלו יכולה לחולל פלאים. עשרות מיליונים אינם טועים.

כמה סיפרו לי על משה הזה, ועד שהצלחתי להגיע אליו, בסוף פגשתי דמות מופנמת שדיברה מעט ולא ביקשה שום דבר. בשביל זה חציתי מדבריות? בשביל לפגוש איזה בנאדם נחמד?! שאלתי אותו אם הוא עושה קסמים וכמה מעריצים יש לו בכל העולם ומה הוא רואה אצלי על המצח, ומשה חייך ואמר שהוא לא רואה כלום ושהדבר היחיד שהוא טוב בו זה להיות כלום

הדבר היחיד שקצת מעיב הוא שבלעם מוכן לקבל כסף, לפעמים אפילו הרבה כסף, ואפשר לשלם לבלעם כדי שישתמש בכוח שלו לכל מטרה. מספרים שלאחרונה הגיע איזה טייקון ממואב או מעמון ורצה לקנות את השירותים שלו לתקופה, ובתמורה הציע לו סכום של שמונה ספרות. מספרים שהוא היה מוכן בשביל טובות הנאה לקלל אנשים, ממש לשנות לאנשים את המטען האנרגטי שלהם.

הרבה פעמים שאלתי את עצמי: איך זה מסתדר? איך אותו אדם שיכול להגיד לך את התובנה הכי עמוקה ששמעת בחיים שלך מעורב בפרשיות מין? איך האדם שמחדד לך את החושים הרוחניים עד הקצה הוא גם מי שמנהל אימפריה כלכלית עולמית? אבל בכל פעם שהשאלות עלו ראיתי עוד פלא שבלעם עשה או עוד אדם שהוא ריפא ממוות ממש.

הוא שונה כל כך ממשה. כמה סיפרו לי על משה הזה, ועד שהצלחתי להגיע אליו, בסוף פגשתי דמות מופנמת שדיברה מעט ולא ביקשה שום דבר. הדבר הראשון שמשה שאל אותי הוא אם אני צמא או רעב, וכשלא עניתי הלך והכין לי חביתה וסלט. בהתחלה התאכזבתי. בשביל זה חציתי מדבריות? בשביל לפגוש איזה בנאדם נחמד?! שאלתי אותו אם הוא עושה קסמים וכמה מעריצים יש לו בכל העולם ומה הוא רואה אצלי על המצח, ומשה חייך ואמר שהוא לא רואה כלום ושהדבר היחיד שהוא טוב בו זה להיות כלום. הוא אמר: "רק ככה אני מסוגל לדעת משהו", ואז הוסיף: "תדע לך שאצל כל אדם זה ככה. בסך הכול צריך להיות כלום, וזה הדבר הכי פשוט בעולם".

"וככה אתה רוצה להגיד לי שאתה הולך לנצח את החכמה של בלעם?" שאלתי, ומשה שוב חייך ואמר לי: "אני לא מנצח שום דבר. אני מלכתחילה מרים ידיים. אני רק כלי ריק. הניצחון הוא רק של הקדוש ברוך הוא".

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם