פשוט הולכים Featured

 14 leviteh

יובל לויטה

זעקת כאב ורגש אהבה גדול

"פשוט הולכים" – זהו שם פשוט שיצרו אנשים פשוטים בזמן לא פשוט בכלל. ננסה קצת להסביר בלי לצאת מהפשיטות והתמימות שמהן הדברים התעוררו ויצאו.

אנחנו בפתח של הליכה לבחירות שלישיות. כידוע, כולם אומרים שדבר כזה עוד לא היה מאז קום המדינה, ושאלנו את עצמנו כמה חברים: מה, באמת עוד לא היה? הרי זו לא הפעולה הטכנית אלא שהמהלך הזה של הליכה פעם אחר פעם לבחירות בזמן קצר כל כך הוא ביטוי כואב, צורם ובלתי נסבל של הקריעה העמוקה שיש בנו. שסע מדמם של פלגנות מוגזמת שיצאה לגמרי מהמקום הבריא של דעות שונות שיש בו דיאלוג טבעי המאפשר להגיע להסכמה.

מהמצב הזה נולד והתפתח הרעיון התמים והפשוט הזה, ועליו אנחנו רוצים כאמור לשמור מאוד לאורך כל הדרך שתידרש. הוא נולד מכאב פנימי של חברים על המחלוקות הרבות. הוא נולד מרגש אהבה גדול לאנשים, לעם. הוא נולד מרצון למסירות נפש למקום חדש בחיינו.

דרישה למצב חדש

יש כאן עם קטן ויקר שלא יכול להרשות לעצמו להיות מפוצל כל כך, שונא כל כך, ומעומק הלב נובעת תחושה חזקה שמוכרח להיות מצב חדש. זה לא דיבור של פוליטיקה, אין כאן מפלגה חדשה, אלא יש כאן קריאה נרגשת למי שחש דברים דומים. זו קריאה להיפגש יחד, ללא הבעת דעות בשלב הראשון, ופשוט ללכת. להראות קודם כול לעצמנו שהנה אנחנו יחד נוכחים, שותפים, חשים זה את זה, פוסעים יחד למען היחד. זהו, פשוט הולכים. הולכים למקום חדש. חידוש הקשרים, חידוש האמון, החזרת מאור הפנים ברחובות, חידוש הרצון לשיחה, למפגש, לשותפות. אומנם ברור שיש דעות שונות, פרצופים שונים, אך אנחנו עם אחד.

מהלך של בעד ולא של נגד

אנחנו מאמינים ויודעים שיש נקודה משותפת שכרגע רק קצת איבדנו איתה את הקשר. זו נקודה של אהבה והערכה הדדית שמתגלה לצערנו רק בעיתות מלחמה. אנו מאמינים שלכל אחד מאיתנו ולכל חלק בעם באשר הוא יש באמת לאמיתה נקודות משותפת רבות עם כל שאר החלקים.

אנו רוצים לחזק את החיבור של הפאזל היקר הזה. ללמד את עצמנו איך מרחיבים את המשקל על המקום המשותף הזה. אך כל זה כאמור יבוא רק בהמשך, כרגע פשוט הולכים. זו אמירה חזקה מאוד בעבורנו, להתגייס למשהו שאינו נגד מישהו או משהו אלא כולו בעד. כולו מהלך של חיפוש המשותף והמאחד שבתוכנו. אנו מאמינים ויודעים שאפשר לגלות את המקום המשותף הזה גם בלי עזרת אויבינו המקיפים אותנו מכל עבר. אין לנו פריבילגיה ללחום גם בעצמנו.

הזמנה למפגש מופלא ומרגש

זו צעקה שבאה מלמטה. אנו מזמינים את כולםלמהלך מופלא ומרגש: עם שפשוט הולך יחד. אין כאן תפיסה כלשהי שיודעת מה נכון, שיש לה פתרונות למצב הביטחוני והכלכלי, אין כאן דעות סדורות על תהליך השלום וכו'. אלא יש כאן תהליך של שלום פנימי, תנועה של חיפוש היחד שלנו כמטרה שעומדת בפני עצמה, כערך עליון, כציר בחיים הארץ-ישראלים שלנו. אין כאן אינטרסים חוץ ממסירות הנפש על נקודת האחדות הזו בינינו. אנו קוראים לימין ולשמאל, לדתיים ולחילונים, פשוט לבוא וללכת איתנו. פשוט הולכים.

דווקא עכשיו

אנחנו בוחרים להתחיל את המהלך הזה דווקא עכשיו, במקביל להכנות לבחירות. כידוע, הזמנים שלפני, ההתמודדות במפלגות ובעיקר ביניהן, מדגישים דווקא את הקוטביות והשנאה ולא יוצרים מהלך דמוקרטי יפה וערכי כמו שהיינו מעדיפים לחשוב. לכן ממש במקביל להכנה לבחירות אנו מזמינים אתכם לבחור במהלך הזה. פשוט הולכים. רצוננו שהוא ייעשה בעל משקל בתקשורת, במרחב הציבורי, לא פחות מהבחירות עצמן. הליכה משותפת שתהיה אי של שפיות. פשוט הולכים יחד בתקווה שנשים הכול בפרופורציות הנכונות. פשוט הולכים ומזכירים לעצמנו שיש כאן ארץ קטנה ועם קטן שהציר שלו נהיה היחד, הערבות ההדדית, חיבור משותף חי ותמים. פשוט הולכים.

למעשה

המהלך של פשוט הולכים עדיין לא סגור לכל פרטיו בגלל הזמן הקצר, וגם רוצים לתת להליכה להוביל את המהלך ולא לקבוע אותו מראש, במסגרת הרצון לשחרור הדעות. החלטנו כרגע פשוט לצאת לדרך וליצור בהירות מתוך התנועה.

חשבנו פשוט ללכת בכמה נקודות בארץ המופלאה. בכל שבוע במקום אחר עד הבחירות (במגמה להמשיך גם אחריהן, לפי ההתעוררות). ציר ההליכה בכל פעם לא יהיה ארוך מדי, המרחק יתאים גם לרמת המשפחה, ופשוט הולכים. בהליכות אלו אנו רוצים לתת את המשקל לעצם ההליכה המשותפת אפילו בשתיקה, לחוש קצת את היחד, ללא אחיזה בדעות כלשהן. בסוף ההליכה האחרונה, ביום הבחירות או יום לפניהן, תהיה הליכה משותפת לירושלים בתקווה ובאמונה שהליכה זו תכלול עם רב שיצטרף תוך כדי המהלך.

מהלך ראשון בעמק

בחרנו לעשות את ההליכה הראשונה באחד האזורים המופלאים בארצנו: עמק יזרעאל.

עמק יזרעאל הוא הגדול שבשברי המשנה של השבר הסורי אפריקני, ומשבר זה אנחנו מתחילים את תהליך התיקון וההשלמה. נלך בחלקו המזרחי של העמק, ממזרח לעפולה בואכה קו השבר של בקעת בית שאן. נלך לאורך השדות המוריקים ובין כמה מן היישובים הוותיקים, שהם גם המייצגים ביותר של זרם ההתיישבות השיתופי בסְפר החקלאי של מדינת ישראל.

לפרטים: אורי 055-6645006, אסי 052-3211483

אנא הביאו חברים

אנחנו מבקשים מכל מי שקורא את השורות הנרגשות והתעורר בעצמו להעביר לחברים וחברות נוספים. בואו נוכיח לעצמנו כמה חשוב לנו החיבור של העם שלנו, ופשוט נלך יחד.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
היהודי הראשון

  הטור של סיון רהב...

כל מנצח צריך תזמורת

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

עדן 050-903-1533

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם